Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A testnevelés tanárok miért...

A testnevelés tanárok miért szeretnek kibújni a saját órájukon a megjelenés alól?

Figyelt kérdés

Két éven keresztül, régen, csak óra elején láttuk a tanárt egy pillanatra. Utána minden felügyelet nélkül, lényegében azt csináltunk, amit akartunk. Még első osztályban ott volt, amikor valakinek komoly sérülése történt órán, utána már valószínű ki is zárta ennek lehetőségét, gondolván, egy osztályban egynél többször úgy sincs ilyen?

Olyat is hallottam, hogy a tanár magára hagyta az osztályt, a kis tini szerelmespár pedig bement a szertárba és majdnem szexuális aktusba kezdtek, csak bánatukra mégis megjelent a tanár egy idő után. Természetesen titokban kellett tartani mindent, és megmondták az osztálynak, hogy senkinek ne beszéljenek erről, nehogy kitudódjon, milyen hanyag a tanár, hogy a saját óráján sem képes bent lenni az osztálynál, és ez esetleg az iskola hírnevére rossz hatással lenne.


A testnevelés tanároknak külön megengedett, hogy az osztályt magára hagyják órán, ahol ráadásul a testmozgás miatt nagyobb eséllyel történhet baleset, mint más órán?


Akik ezt olvassátok, kedves diákok, nektek is ki be járkál kedve szerint testnevelés óráról a tanárotok, vagy el is tűnik hosszabb időre?



2014. szept. 24. 14:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez így teljesen nincs rendben. Nálunk végig bent van, ha kimegy is csak kiszalad valamiért ( labda, háló, ütők, stb.) bár általában valakit küld ki. Amíg kimegy addig is mondja mit kell csinálni, persze természetesen veszélytelen dolgot, tehát csak gimnasztika vagy valami ilyesmi. Ha a felügyelete nélkül csüngsz mondjuk a bordásfalon, szaktanárit ad. Igaza van, egy tesiórán nagyon komoly dolgok lehetnek, komoly sérülések ha nem vigyáz. Szerintem keressétek meg az ofőt vagy az igazgatót és mondjátok el mi a helyzet a tesi tanárral.
2014. szept. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Én már nem járok iskolába régóta. A volt tesitanáromról írtam, és egy másik konkrét esetet említettem itt, amit hallottam.

Az volt vicces egyszer, hogy egyszer kb. 5 perccel kicsöngetés előtt gondoltuk, bemegyünk már az öltözőbe, mert kimozogtuk magunkat. De nem lógás, vagy hasonló miatt, csak egyszerűen így éreztük, jó volt, és elég volt. De csak páran voltunk az udvaron, valamiért nem volt ott az egész osztály, már nem tudom, miért. És másnap mondta egyik osztálytársam, hogy lehet, hogy igazolatlant kapunk arra az órára emiatt, mert valahogy megtudta ezt a tanár. De lehet, csak viccelt az osztálytársunk, mert a tanár ezt nem közölte velünk. Azért durva lenne, hogy a tanár ott sincs, nem mondja, hogy ne menjünk még, mert nem csöngettek ki, de azért beírná utólag az igazolatlant. Nem tudom, tényleg beírta-e, de ha igen, akkor ez az egy igazolatlanom volt a 4 év alatt.

Szóval értitek, ő ott sincs órán, de nekünk írná be az igazolatlan. Jó, ez persze lehet, hogy csak mendemonda volt.

2014. szept. 27. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!