Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tudtok olyan szakmákat mondani...

Tudtok olyan szakmákat mondani, amit 8 általánossal ki lehet tanulni? Soroljatok párat! Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Nekem estin kellene tanulnom munka mellett viszont nincs se érettségim se szakmám, és én eldöntöttem szakmát akarok tanulni !

A legfontosabb nekem olyan szakmák közül akarok választani amiket 8 általánossal le tudok rakni!

Soroljatok fel olyan szakmákat,vagy linkeljetek be iskolával együtt amihez elég a 8 általános bizonyítvány !

Budapesti iskolákat - én 26 éves férfi vagyok!

És ha van ingyenes az még jobb lenne,de gondolom fizetős.



2014. szept. 26. 12:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%
8 általánossal is már meg kell lennie az önállóságnak, Neked is ugyanannyi ideig tart keresgélni, mint másnak. Főleg így, hogy semmi konkrétumot nem írtál.
2014. szept. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Hááát, nem hiszem, hogy ezek közül bármelyik is az álmod, vagy egyáltalán hasznos lenne...

Sokkal jobban járnál, ha esti gimibe mennél, azután még bárminek tanulhatsz, nem csak mézeskalács-készítőnek vagy csontozónak. :))

Heti 2x4 órás elfoglaltság, és értelme is van. Ahova én járok, ott a tandíj sem magas, évente 15 ezer Ft (máshol havonta ennyi kb.). A tankönyvek drágák csak, de én letöltöttem, ez is megoldható.

2014. szept. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Mond meg hova jársz és lehet megpróbálom! :)

Amúgy én úgy tudom most jobban járnék egy szakmával mert hiány van a szakmunkásokból,és diplomásból meg érettségizettekből meg több van.

2014. szept. 26. 16:06
 4/17 A kérdező kommentje:

Ismerőseim is mind azt mondák,hogy az érettségit elkezdeni hülyeség mert ha nem tanulok tovább ugyan ott vagyok mint most.Viszont egy jó szakmával akár hamarabb el tudnék helyezkedni.

Valami komolyabb szakma érdekel

2014. szept. 26. 16:21
 5/17 anonim ***** válasza:
82%

A Budakalász Gimnáziumba járok, több városban van kirendeltség, Budapesten is. Persze, jobban járnál egy szakmával, de ezek nem olyan szakmák, amikkel bárhol is el tudnál helyezkedni. Szerintem azok tanulnak ilyet, akik baromira unatkoznak... Ráadásul lehet akármilyen szakmád, a munkák 95%-hoz alapkövetelmény az érettségi.


Úgy látom, nem nyitottad meg, amit linkeltem, úgyhogy bemásolom neked a 8 általános után végezhető szakmákat:

Asztalosipari szerelő

Családellátó

Csontozó munkás

Erdőművelő

Faipari gépkezelő

Hulladékgyűjtő és -szállító

Hulladékválogató és -feldolgozó

Kerti munkás

Kézi könyvkötő

Konyhai kisegítő

Kosárfonó

Lakástextil-készítő

Lóápoló és -gondozó

Mezőgazdasági munkás

Mézeskalács-készítő

Motorfűrész-kezelő

Parkgondozó

Sütőipari és gyorspékségi munkás

Szobafestő

Textiltermék-összeállító

Vágóhídi munkás


Egyikből sem fogsz megélni.

2014. szept. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Érettségi után viszont rengeteg OKJ képzés van, amivel tényleg el tudsz helyezkedni.
2014. szept. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Rendes vagy! Amúgy megnyitottam, ezek tényleg nem valami

jó szakmák.

Én olyanra gondoltam mint,pék,cukrász,asztalos,villanyszerelő,műszerész,pincér

amikkel meg lehet élni

2014. szept. 26. 18:51
 8/17 anonim ***** válasza:
87%
Amikkel meg lehet élni, ahhoz nem elég a 8 általános. Csak meg kéne szerezned azt a nyamvadt érettségit.
2014. szept. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ezekhez mind érettségi kell. Egyszerűen nem tudod megkerülni. Akkor már inkább csináld meg minél előbb... Az osztályomban vannak még 50 évesek is, nem is értem, mire vártak eddig.
2014. szept. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Csak van valami használható szakma 8 általánossal ?

Mert egyszerre 4 év!

2014. szept. 26. 19:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!