Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van itt más is rajtam kívül,...

Van itt más is rajtam kívül, aki "Általános Vizsgaelnöki Dicséret"-et kapott érettségin? És az évfolyamon hány ember kapott ilyet?

Figyelt kérdés
Igen, tudom, önfényező vagyok (nem érdekel, úgyis anonim a dolog, tehát hiába fényezem magam), az érdekelne, hogy egy iskolában egy évfolyamon nagyjából hány ilyen ember szokott lenni (statisztika)?

2014. szept. 27. 15:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mindened ötös lett?
2014. szept. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hát szerintem azért kaptam ezt a dicséretet, mert igen, egyrészt mindenem 5ös lett, másrészt szóbelin is hibátlanra vagy 1 pont veszteséggel feleltem :) De most ne rólam beszéljünk, hanem másokról... mások vagy másoknak az osztálytársai kaptak ilyet? Hányan?
2014. szept. 27. 23:06
 3/15 anonim ***** válasza:

Eltérő. Nálunk azt hiszem 34-ből hárman lettek kitűnők az érettségin, de 80%-okkal. A kegyelemötös nem túl hízelgő. Nekem nem sikerült, két tárgyam elbaltáztam. Vagyis csak egyet, mert angolból mindig is hülye voltam.

A többi osztályt nem tudom az évfolyamból. Három éve érettségiztem, ha ez még fontos lenne.

2014. szept. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
63%
Én sajna egy tárggyal lecsúsztam róla, de nálunk viszonylag sokan kaptak. 6 osztály végzett az évfolyamon, olyan 35-40 ember kapott. Mondjuk több, mint a fele nem emeltezett semmiből, középszinten meg nem olyan vészes. De mondjuk a kb. 180 érettségizőből ez nem tudom mennyire számít jónak vagy rossznak, más iskoláról nem tudok, azt se hogy nálunk amúgy mennyi szokott lenni. Én az érettségik átadásáig nem is tudtam, hogy ilyen is létezik :)
2014. szept. 28. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
63%
* viszonylag sokat az osztályra értettem, 10-en kaptak a 33 fős osztályból
2014. szept. 28. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
64%
Ilyen nincs. A dicséreteket a vizsgabizottság adja, nem az elnök, és nem darabszámra mennek, hanem teljesítményre. Egy gyengébb osztályban egy sincs, egy elitiskolában meg lehet tíz is. Nem tartják nyilván, nincs róla statisztika, és ha ott voltál, akkor nyilván hallottad, ahogy a többiekét felolvassák és átadják, tehát tudod, hányan kaptak még a te osztályodból.
2014. szept. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Értem. Akkor a ti iskolátok elég elit lehet (utolsó előtti) :)


Utolsó: te h*lye vagy vagy szövegértési problémáid vannak, vagy nem tudsz semmit ezekről a dolgokról... Mi az, hogy nincs? Én magam kaptam Általános Vizsgaelnöki Dicséretet, ez van ráírva:


"Xxxxx Yyyyy az érettségi vizsgán nyújtott kiemelkedő teljesítményéért általános dicséretben részesült.


Győr, 2014. június 18.

.........(aláírás)..........

érettségi elnök"

2014. szept. 28. 13:10
 8/15 A kérdező kommentje:
És az osztályfőnökömtől érdeklődtem a szóbeli vizsgák után, hogy tényleg van-e ilyen dicséret, mert a többiek mondták, hogy a VIZSGAELNÖK adhat dicséretet... és ő nem mondta, hogy a bizottság adja, nem az elnök. De szerintem nem ezen kéne vitatkozni!!! Aláírásban egyébként is az elnök aláírása van, és ő adta át személyesen az oklevelet is...
2014. szept. 28. 13:13
 9/15 A kérdező kommentje:
És bocsánat, a # 7 kommentem utolsó kommentelőjére vonatkozó első mondatáért, visszavonom...
2014. szept. 28. 13:21
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Valójában kb. ezerszer annyit tudok ezekről a dolgokról, mint te, azért válaszoltam, és kettőnk közül nem nekem vannak szövegértési problémáim, tehát egy kicsit visszavehetnél.


Még egyszer a saját idézeted: "az érettségi vizsgán nyújtott kiemelkedő teljesítményéért általános dicséretben részesült." Nem az van odaírva, hogy az érettségi vizsgán nyújtott kiemelkedő teljesítményéért általános vizsgaelnöki dicséretben részesült, hanem hogy általános dicséretben részesült.


Ebből ugye nem derül ki, hogy ki adta, ezért mondtam el, mert értek hozzá. Ez a mondat semmi olyant nem jelent, hogy az elnök adta. A bizonyítványodat is ő írta alá, mégsem ő adta a matekjegyedet. Egyszerűen csak ő ír alá minden papírt az érettségin, kb. százszorannyit, mint amit te láttál belőle. Ha megtaláltad, melyik jogszabályban van leírva, hogy kinek melyik papírt kell aláírnia, akkor vitatkozhatunk, addig nincs miről. :-)


Az, hogy az osztálytársaid mit mondtak, kb. annyit számít, mint hogy a sarki hentes mit mondott, ugyanis nálad többet ők sem értenek az érettségi menetéhez és adminisztrációjához. Én igen. De nincs akkora jelentősége az ügynek, csak azért javítottam ki, hogy a kérdésedre válaszolhassak. Az osztályfőnököd meg nagyon sok dolgot nem mondott még, ami attól azért létezik, nem tartotta fontosnak, hogy kijavítsa.

2014. szept. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!