Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen nehéz a Budapesti...

Milyen nehéz a Budapesti Gazdasági Főiskola Pénzügy és Számviteli karára bekerülni?

Figyelt kérdés
Ebben az évben fogok érettségizni és a legnagyobb álmom, hogy oda bekerüljek. Sajnos tudom, hogy államira nem fogok bekerülni. Viszont már abban is elbizonytalanodtam, hogy a 280 pontom meglesz-e... Sokat, tanulok mindig hajtok, nyelvvizsgára készülök 4-5-ös tanuló vagyok, van egy 70%-os informatika előrehozottam ami hát valljuk be, nem valami jó. Matek emeltet fogadják el plusz pontnak, de matekból attól függetlenül, hogy 5-ös vagyok és értem, tudom, hogy az emelt szintet nem bírnám megcsinálni. Innentől kezdve minden pont számít, de teljesen elkedvtelenedek ha kapok egy rosszabb jegyet akár 3-mast is vagy 4-est. Megköszönném ha valaki beszélgetne velem erről, vagy leírná, hogy ő hogyan bírta ki az utolsó évet.

2014. szept. 30. 20:23
 1/3 anonim válasza:
önköltségesre biztosan felvesznek 280 pont az semmi :)
2014. okt. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

280 pont annyit jelent, hogy a két felvételi tárgyadból egyenként írsz 70%-ot. És akkor nincs még benne a nyelvvizsga pluszod sem, meg az emelt érettségiért való plusz sem.

És ez a legrosszabb eset, mert ha 4-5-ös vagy, min. 310-350 pontod szerintem lesz, a pluszok nélkül. Csak példaként írom, hogy nekem a következőkkel milyen eredményeim lettek:


11-ben:

nyelv: 5

magyar: 3,5

matek: 5

töri: 4

választott: 5


12:

magyar: 3,5

matek: 5

nyelv: 5

választott: 5

töri: 4


Érettségik (amik kellettek felvételikor):

nyelv (emelt) : 76

matek (emelt) : 82

fizika (közép) : 68

töri (emelt) : 74

földrajz (közép) : 82


nyelvvizsga: felső, azaz most C1-es


építészmérnöki szak (2011-ben): 389

nemzetközi gazdálkodás (2011) : 403 vagy 402 már nem tom

turizmus (2011) : 402/403


Ez most nem tudom mennyi lenne, tekintve, hogy egy emelt érettségiért és egy c1-es nyelvvizsgáért most már nem 75 pont jár, ha jól tudom. Ezek még a 480-as rendszerben voltak, nem az 500-asban!!!


Egyébként indulj ki abból a mondatból, hogy az egyetemre kb. mindenki bekerül, bent maradni nehéz (kivétel az ún. büfészakoknál).

Gondolj bele, hogy vannak olyan országok, ahol a nálunk 500-as rendszerben a minimum nem 280 pont, hanem 420 körül van. Na ott bekerülni nehéz, elvégezni valamivel egyszerűbb, de nem könnyű.

Itthon viszont kb. mindenkinek megvan a 280 pontja, nagyjából erőfeszítés nélkül, szóval ne aggódj, annyid tutira meglesz!

2014. okt. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is ide járok. Nagyon jó iskola. Simán be tudsz kerülni, bent maradni viszont sokkal nehezebb. A matekra feküdj rá, mert kb. minden tantárgyhoz kell, az analízis és statisztika meg baromi kemény.

A függvényeket oda vissza kell tudni, mert itt kb. mindennek az az alapja.

Sok sikert!

2014. okt. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!