Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Írjatok.! Tudnátok segíteni?...

Írjatok.! Tudnátok segíteni? Van ilyen?

Figyelt kérdés
Kereskedelmet szeretnék tanulni szakközépiskolában, Kecskeméten, és környékén. Ha lehet, akkor bejárós szeretnék lenni. Kecskeméten csak a Lestárról, és az Áfeoszról hallottam. Az átlagom 4,2 körül van, és a felett, de javítani fogok rajta. A Lestár-t kicsit gyengének érzem hozzám, és kicsit "úgy érzem", elvan zárva a belvárostól, nagyon Kecskemét külrészén van. Áfeosz: először is nekem tetszik az iskola, szeretnék odajárni. Bökkenő: Alapítványi pénz.: Nem tudom, hogy havonta 6000 forintot, és afelett lévő összegeket könnyen birnánk fizetni havonta. Jó tanuló vagyok, tehát érdeklődök: az iskolában van esély arra, hogy hátrányos helyzetűek, vagy esetleg 4, átlag feletti tanulóknak ne keljen fizetni ilyen összeget, vagy valami ösztöndíj? Válaszokat előre köszönöm. Kérem azokat, akik nem tudnak normális választ adni, azok inkább nem is szóljanak hozzá. Köszönöm..14/L

2014. szept. 30. 20:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha a továbbtanulás a célod, akkor akár a Lestár is jó lehet. Kicsit lehet, hogy gyenge, de attól te lehetsz kitűnő tanuló, megtanulhatsz mindent, olvashatsz mellé. Nem neked írom, csak hangosan goldolkozom, hogy sosem értettem mi a poén a nagyon nehéz-erős-szigorú iskolákban, ahol az a jelszó, hogy csak a tanár lehet 5-ös, utána 1-2 tanó 4-es, a többi alatta. Hiába tud valami mindent akkor is csak 3-4-es tanuló lehet, az meg nem segíti a továbbtanulást, mert ott nem az iskola vagy a tanár nevét nézik, hanem a jegyeket.
2014. okt. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, egyetértek, de azért mégse nagyon szeretnék nagyon gyenge iskolába menni...:/ Te tapasztalt vagy, mármint oda jártál?
2014. okt. 2. 17:25
 3/12 anonim válasza:

Áfeoszos vagyok. A Lestárról nagyon nem tudok nyilatkozni, de nem bántam meg az én sulimat. :)

Igen, a 6000 FT elég gáz, de nem támogatott annyira az iskola úgyhogy ezeket be "kell" fizetni.

Viszont!

Ha nem tudja ezt az összeget valaki havonta fizetni akkor írhat egy kérvényt az igazgatónőnek. Ennek semmi köze ahhoz,h milyen tanuló vagy.

Remélem segítettem! :)

2014. okt. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi, Igen, segítettél.:)De az igazgatónő hogy reagál erre, mármint hogy kell nála kérvényezni ezt, vagy kel valami indok, hogy miért, s hogyan? Kérlek írj?
2014. okt. 3. 20:46
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem a Lestárba jártam, de voltak ismerőseim, akik oda jártak. Én a Széchenyibe jártam. Oda semmiképp ne menj! Idióta tanárok gyülekezete, akik nem tanítanak, csak 1-seket osztogatnak 40 percig, 5 perc meg a házi feladása. Továbbtanultam, de sokkal nehezebb volt onnan.
2014. okt. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, csak akkor nem tudom, hogy mi legyen, mert mindig ott van az alapítványi pénz.
2014. okt. 4. 10:57
 7/12 anonim ***** válasza:
Kérjen időpontot anyukád az igazgatónőhöz, vagy csak menjetek oda du., mondju ka 7. óra után, hogy pár percre beszélnétek vele. Mondjátok el, hogy nagyon szeretnél oda járni, de a pénz. De szerintem mindenképp megkapnád. 14 évesen tanköteles vagy, ha pedig pénzügyileg csak akkor tudsz oda járni, ha nem kell fizetned, akkor nem rakhatnak ki szept.5-én, hogy keress másik iskolát. Val.szín a kérvény csak egy formalitás, mindenkinek megadják, aki alátámasztja, hogy miért kéri.
2014. okt. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi szépen, a gond, hogy nem kecskemétiek vagyunk, így csak a pályaválasztási kiállításon, vagy a nyílt napon fogok rákérdezni. Meg amúgy is, lehet, hogy tanköteles vagyok, de hogy ha arról van szó nem adják meg, akkor így is úgy is más suliba kell mennem: Lestár...Bár nem tudom, annak aki odajár mi a véleménye erről..Lényegtelen, ezt a sulit is majd megnézem, és remélem igazatok van, hogy lehet kérvényezni ezt.
2014. okt. 5. 19:17
 9/12 anonim ***** válasza:
Sok sikert, minden ok lesz!:)
2014. okt. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi, remélem is..:)
2014. okt. 6. 16:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!