Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek hogyan lehetne...

Szerintetek hogyan lehetne feldobni egy egyetemi kiselőadást?

Figyelt kérdés
Fél év során mindenkinek be kell számolni egy térségről. Ez érdekes is mondjuk 3-4x de én utolsók közt leszek (sorsolva lett, ki mikor) és akkor már túl lesz a tanár és a hallgatótársak is rengeteg prezentáción. Tippek, mivel tudom feldobni? Esetleg interaktivitás, nyereménye stb?
2014. okt. 2. 17:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Általában az embereket nem a száraz tények érdeklik, hanem az érdekességek. Gondolj arra például, hogy József Attiláról előbb ugrik be az, hogy öngyilkos lett, mint az, hogy milyen versrímeket használt. Általában a furcsa, szokatlan dolgok, adatok maradnak meg az emberben egy-egy dolog kapcsán. Ezt bevethetnéd itt, keress érdekes statisztikákat, amiknek a témája izgathatja a diákokat. [(ön)gyilkosság aránya, ilyesmik]


A másik, hogy ez, hogy nyeremények... Hát, nem tudom, megvesztegetés szép és jó, de a valóéletben sem úgy hívod fel magadra mások figyelmét, hogy felhúzod a pólódat, hogy érdekes legyél.


A szöveget ne olvasd, nézz a szemükbe és ne hadarj.

2014. okt. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jó ez a nyeremény belegondolva tényleg marhaság. Az a baj h eddig kb 10 előadásból 8ra azt mondtam h igen, ezt így kell. Szóval elég jók voltak az eddigiek is, érdekességeket persze fogok belevinni, de más is. Igazából a nyereményeket az interaktivitás kapcsán írtam, pl kérdezgetések vagy hasonló.
2014. okt. 2. 18:01
 3/4 anonim ***** válasza:
Te ismered a csoportot, hogy mennyire aktív. Ha nem szégyellősek, akkor bejöhet az interaktivitás, de szerintem többen vannak olyanok, akik azt mondják, hogy hagyjál engem békén, csak mondd el a szövegedet. Az emberek félnek megnyilatkozni, mert tartanak a tévedéstől, és hogy emiatt hülyének nézik őket. Esetleg írásban is kérhetsz tőlük választ pl számadatok megtippelésére, és a végén elmondod a helyes megoldást, akkor örül, akinek jó lett, de nem jön zavarba az, akinek nem sikerült eltalálnia.
2014. okt. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ez jó ötlet, igyekszem majd ilyet belefűzni.
2014. okt. 3. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!