Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ebben az esetben vissza kell...

Ebben az esetben vissza kell fizetnem az állami ösztöndíjat?

Figyelt kérdés

Na szóval:

- Tavaly felvételt nyertem egy budapesti főiskolára, állami ösztöndíjas képzésre.

- Most nyáron átsoroltak önköltségesre, mert nem lett elég kreditem.

- Közben felvettek egy másik felsőoktatási intézménybe, ahol most aktív a státuszom. Ahová tavaly jártam ott passzívon vagyok.


Kérdéseim:

- Ha kiiratkozom az előző sulimból, akkor vissza kell fizetnem az állami ösztöndíj felét?

- És ha igen, akkor lehet halasztani, hogy ne most kelljen visszafizetnem, hanem miután befejeztem a mostani sulimat?

- Illetve olvastam olyat is, hogy a visszaviszetés helyett le lehet dolgozni? Ez pontosan mit jelent?



2014. okt. 2. 21:13
 1/1 Kacsa Tibor ***** válasza:
0%
Tekintve, hogy az önköltséges képzést hagyod abba, nem hiszem, hogy vissza kellene fizetned. Azt viszont nem tudom, hogy ha átraknak önköltségesre, akkor vissza kell-e.
2014. okt. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!