Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen a ZH írásnál ugye...

Egyetemen a ZH írásnál ugye megszokták nézni a személyi igazolványt. Viszont nekem ma járt le. Ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés
tudom, jó nagy balfa.sz vagyok... ma vettem észre, hogy lejárt... hétfőn írok egy ZH-t, és csak délután tudok elmenni az okmányirodába. meg gondolom 1-2 hónap legalább amíg elkészül :(

2014. okt. 3. 09:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálunk személyivel, diákkal vagy jogsival is igazolhatod magad. Ez az egyik. A másik, hogy senki nem fogja nézni, hogy érvényes-e, csak a nevedre és fényképedre kiváncsiak, hogy tényleg te vagy-e. :-)
2014. okt. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az új személyi legfeljebb 3 hét alatt elkészül...


Egyébként nem kötelező a személyi, bármilyen más fényképes igazolvánnyal is igazolhatod magad, mint például a diákigazolvány.

2014. okt. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
értem, köszi. mondjuk a diákom is csak október végéig jó, várom, hogy küldjék az újat :D
2014. okt. 3. 10:01
 4/4 anonim ***** válasza:

Jogosítvány, útlevél esetleg?

A diákigazolványt is általában elfogadják, bár inkább az adott intézmény által kiállítottat preferálják, mivel nem hivatalos fényképes okmány. Ugyanígy el fogják fogadni a pár napja lejárt személyit, mivel nem ez benne a lényeg.

De mondjuk a rendőr már bele fog kötni, illetve az okmányirodában újat csináltatni is csak 3000-ért lehet, meg be kell mutatni a születési anyakönyvi kivonatot, ha már nem érvényes a személyid új igénylésekor.

2014. okt. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!