Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szép estét! Magyar egyetemi/fő...

I.B.T. kérdése:

Szép estét! Magyar egyetemi/főiskolás élet?

Figyelt kérdés

Biztos tettek már ki hasonló témakörben kérdést de bátorkodom én is egyet.

Mi a véleményetek arról, hogy ma ha nem is fontosabb de elég nagy a jelentősége a buliknak a felsőoktatási intézményekben? Konkrétan a sokszor mértéktelen ivászatra gondolok.

Ha van itt idősebb, egykori hallgató/tanuló leírná nekem, hogy régebben is így volt ez?

Én tipikusan abba a csoportba tartozom, aki tanulni megy egy iskolába nem pedig egy héten (ugyebár általában hétfőtől csütörtökig) többször berúgni. Tegnap reggel hallottam az egyiket hányni:D

Félreértés ne essék nem vagyok egy begyökösödött ember, elmehetnék de egyszerűen valahogy nem hoz lázba. Nem szeretem a másnaposságot. Ha be akar rúgni akkor ott a hétvége!

Nos, nézzük csak jó-e a feltételezésem?: egy iskolában a tanulás az elsődleges viszont az alkohol az meg butít. Öööö összefüggés?


Köszönöm a válaszokat!



2014. okt. 3. 19:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem butaság ilyenekkel foglalkozni...mindenki azt csinál,amit akar.Ő élete.Ha valaki inni jár az egyetemi órák helyett,úgyse lesz sokáig ott..Az esélyt sokan megkapják,de sokan ki is buknak közülük.Én is tanulni járok az egyetemre,nem járok egyetemi bulikba,de aki inkább bulizni/kocsmába megy,hát tegye úgy.
2014. okt. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem meg lehet találni az egyensúlyt. A tanulás terén abszolút maximalista vagyok, ez a jegyeimen is meglátszik. De attól még néha szeretem kiengedni a gőzt, és benne vagyok a bulikban. Nyilván nem minden héten 3-szor iszom magam hulla részegre, de azért az 5 év alatt összegyűlt pár ivós sztori. Úgy érzem, hogy ezek is kellettek a jellemfejődésemhez:D Később pedig, ha már dolgozni fogok, úgy se nagyon lesz lehetőségem erre, szóval most kell kihasználni:)


Egyébként annak sokféle oka lehet, hogy valaki miért iszik "mértéktelenül" az egyetem/fősuli alatt:

- Előtte a szülei rövid pórázon fogták, az egyetemen végre kiszabadul, és mindenbe belemegy, amit addig nem tehetett meg.

- A suli megterhelő számára, és csak így tudja a stresszt levezetni.

- Be szeretne illeszkedni, amihez a legkönnyebb út, ha benne van a bulikban. Alkohol hatására még egy amúgy visszahúzódó ember is feloldódik.

2014. okt. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Felnőtt emberek járnak egyetemre\főiskolára. Senkit nem érdekel, hogy te jársz-e bulizni vagy sem. Hozzáteszem, hogy vannak olyanok, akik egyáltalán nem járnak el sehova. Egyébként meg a társasági életet és a tanulást is össze lehet hangolni egymással.
2014. okt. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!