Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehet egyetemen egyszerre két...

Lehet egyetemen egyszerre két nyelvi szakot tanulni?

Figyelt kérdés
Sokat gondolkoztam azon hogy egyetemen nyelvi szakra megyek de nem hinném hogy megéri ha csak egy ország nyelvét tanulom. Van-e rá lehetőség hogy két nyelvet tanuljon egyszerre az ember és mindkettőért megkapja az alapképzéses diplomát. Külföldön sok ilyen opcióval találkoztam de nem tudom hogy itthon ez lehetséges-e. Még az is jó ha két hasonló nyelvet tanulok csak több legyen mint 1 (pl: Dán-Norvég, Japán-Koreai, Francia-Spanyol, Német-Svéd, Orosz-Lengyel, Angol-Spanyol stb...)

2014. okt. 4. 22:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Minoron felveszed.
2014. okt. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A másodikat csak minorként lehet, de általában nem kezdő szintről, vagy nyelvvizsga kell, vagy belső felvételi. Vagy osztatlan tanárszakként lehet.
2014. okt. 5. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

Ha minorba veszem fel a másik nyelvet azért nem kapok egyenértékű papírt. Esetleg lehetséges az hogy másodévbe jelentkezem függetlenbe a másik nyelvre és akkor 4 év alatt lesz 2 nyelvi BA-m? Vagy 2 nyelvi szakot tanulni túl húzós lenne egyszerre? Mert a tanári az 5 évig tartana ha jól tudom, és nem biztos hogy tanítani szeretnék a szerzett képesítésemmel és a továbbtanulási választék is korlátozottabb lenne.

2014. okt. 5. 01:16
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem húzós, a nyelvszakok elég könnyűek, csak inkább az, hogy felesleges.A munkaerőpiacot nem annyira érdekli ha valakinek nyelvszakos diplomája van kivéve ha tanár szeretne lenni, így emiatt mégegy BA-t megcsinálni nem érdemes. Feleszed minoron csinálsz a végén egy felsőfokú nyelvvizsgát és kész.

Egyébként a versenyszektorban senkit nem érdekel a nyelvtudás szmpontjábóla papír. Nekem két nyelvből van felsőfokúm, egyből középfokú, tőlem még sosem kérték. Bementem az interjúra és a közepén közölték, hogy pl: let's continue in English aztán ott eldől, hogy beszél-e valaki az adott nyelven vagy nem. A közszféra más tészta, mert ott meg kell felelni a jogszabályi háttérnek.

Tehát hacsak nem tanítani akarsz akkor felesleges két BA.

Beszéld a nyelvet és kész.

(bocs az egybeírásokért, de valamiért vacakol a space gombom)

2014. okt. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De ha mondjuk tolmácsolással, turizmussal, diplomáciával szeretnék foglalkozni? Esetleg egy cégnél próbálnám meg hasznosítani azokat a nyelvi papírokat? Tudom hogy a tolmácsoláshoz még hozzá kell csapnom az alapszakhoz egy tolmácsolási és fordítási mesterszerű képzést, de csak van valami más lehetőség tanításon kívül. Remélem van vagyok túl faragatlan, de megkérdezhetem hogy a 3 nyelv mellett milyen képesítésed van?
2014. okt. 5. 11:53
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem vagy faragatlan, közgazdász vagyok. Bsc - pszf, pénzügy számvitel szak, msc - Corvinus pénzügy.

A tesóm végzett az ELTE francia szakán, majd kint Bécsben csinált egy tolmács alapképzést németül, angol szakon. Így most három nyelven szinkrontolmácsként dolgozott.De nem is fizetik meg nagyon és elég nagy a verseny, úgyhogy beiratkozott nemzetközi gazdálkodásra a Corvinuson. Most a KKV-ban dolgozik projektvezetőként egy olyan cégnél, ahol EU-s és konzorciumon kívüli pályázatokkal foglalkoznak.

Ezért írtam, hogy szuper, ha az ember nyelveket bezsél, de sajnos nem elég, kell mellé valami plusz.:)

2014. okt. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 SeinHime ***** válasza:
Én nem általánosítanék, hogy a nyelvszakok könnyűek és feleslegesek. Van olyan, ami az, az tény. Ahogy előttem is írták, minorként felvehetsz egy másik nyelvet. Viszont ugyanúgy tanulod a nyelvet mint a főszakosok, tehát a diploma megszerzése után mesterképzésre mehetsz a minoros nyelvből, úgy már kapsz róla papírt, de szerintem nem az számít, hanem hogy gyakorlatban mennyire tudod használni a nyelvet.
2014. okt. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az előző utolsó mondatát folytatnám, a fodító-tolmács szak miatt is felesleges két nyelvi ba, inkább vmi tartalmas szak, gazdálkodás, turizmus, nemzetközi tanulmányok, szociológia, természettudomány, bármi, akár úgy, ahogy írtad 4 év alatt ekcsúsztatva kezdve akár két egyetemen, a másodikat levelezőn.
2014. okt. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!