Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Iskola kötelezheti a diákot...

Iskola kötelezheti a diákot pénz beadásra?

Figyelt kérdés
DSE díj, ami 2000 forint. Azt a pénzt rengeteg más értelmes és hasznos dologra is költhetném, ráadásul mivel végzősök vagyunk idén eddig volt egy darab tesióránk. Komolyan ennyire rinyálni kell a pénzért a sulinak? Én úgy tudom nem kötelezhet és nem fenyegetőzhet pl. rosszabb jegy adással ha nem fizet a diák,.
2014. okt. 13. 21:01
 1/2 anonim ***** válasza:
83%

Csak az állam hajthat be pénzt(karhatalom,behajtók,egyéb).Amennyiben nincs tandíj,akkor te akár ingyenesen is tanulhatsz,bár amit tudtál előre,hogy fizetni kell,azt végülis jobb,ha fizeted(más pld.befogja fizetni,és ha te nem,akkor elkezdenek utálni,vagy kinézni,és az neked nem jó).

De nálunk sem adták be sokszor sokan a pénzt,például a wc papírra,vagy a nyomtatásra még mikor középiskolás voltam(3500 Ft-ról volt szó,és senki sem élt szegénységben sem,nemhogy mélyszegénységben),persze sokszor azért ez mégiscsak okozott némi nehézséget,pld.hónap végén,de aztán megadtuk a tartozásunkat,aki meg nem,azt nem nagyon szerették.


De például egy alapítványi iskolában(ahova most OKJ-s képzésre járok) kötelességünk volt befizetni az egyszeri működési támogatást,a 25 ezer forintot,addig el sem indult a jogviszony.Befizettem,elindítottak mindent.Ha itt nem adod meg x munkanapon belül a pénzt,akkor mehetsz isten hírével!

2014. okt. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
86%

Most őszintén...és akkor mi történik ha tesiből kettest kapsz???

Ha nem akarsz, ne fizess. Tudja az iskola bizonyítani, hogy volt igénybevett szolgáltatás? Ha nincs tesi órátok akkor nem. Egyébként a tesi óra, kivéve ha alapítványi a suli (illetve egy-két egyházi) ingyenes, mert az adófizetők pénzéből van fenntartva.

Egyébként nekem nem igazán tiszta, hogy oké, hogy DSE, de számla nélkül, teljesítés nélkül mégis milyen ellentételezést várnak????

2014. okt. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!