Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Merjek evangélikus gimibe...

Merjek evangélikus gimibe menni, ha nem vagyok vallásos?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon jó gimi, csak az a baj, hogy evangélikus gimi, én pedig nem vagyok vallásos.

Így is felvesznek, és nem fognak ezért csesztetni? Vagy hazudjam azt hogy vallásos vagyok?

(a Bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnáziumról van szó)



2014. okt. 15. 15:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Merj menni. Én a pécsi ciszterciekhez jártam, de nálunk is volt, aki evangélikus, református, vagy vallástalan volt.
2014. okt. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, ez nem a középkor, hogy ha észreveszik, hogy nem vagy vallásos, vasra vernek és űzni kezdik belőled az ördögöt :)


A mai egyházi iskolákban persze van egyfajta vallásos koncepció, pl. néha templomba kell járni, ahová én jártam, ott minden napot imádsággal kezdtünk és végeztünk órák előtt és után, de az ilyesmihez hozzá lehet szokni, egy idő után észre sem veszed. Egyébként úgyis elveszel a tömegben, nem fognak utánad rohangálni a tanárok, hogy vallásos vagy-e. :D Szóval ha mész a tömeggel templomba be, templomból ki, motyogod a többiekkel az imákat stb. Máskülönben ugyanolyan gimi az egyházi is, mint a többi, a fő, hogy az órákra tanuljál, és inkább ezt figyelik ott, mint a vallást.


Egyébként nem baj, ha nem vagy vallásos, én mindig is utáltam a vallásos embereket.

Legyél inkább ateista vagy hívő ember, de ne legyél vallásos...

2014. okt. 19. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Pontosan mi is a különbség a hívő és a vallásos között?
2014. okt. 19. 18:28
 4/9 anonim ***** válasza:
64%

Aki vallásos, az kb. annyit tesz, hogy megkeresztelték, eljár templomba, mert ez amolyan társadalmi elvárás. Karácsonykor is elmegy, hogy lássa mindenki, mekkora nagy keresztény. De ezek amolyan külső dolgok, nem kapcsolódnak tényleges lelki hitélettel. Én vallásos embernek tehát azt nevezem, akinek a vallás csak amolyan külsőség.


A hívő ember viszont komolyan hisz, komolyan gondolja Jézus követését stb. Az én véleményem szerint nem kell ahhoz megkeresztelni egy embert, hogy hívő legyen. Ha a szíved tiszta, és kész vagy követni az Úr szavát, akkor sokkal nagyobb keresztény vagy, mint egy izé, aki nagyra van magával, hogy megkeresztelték és vasárnaponként eljár misére.


Ez a különbség a hívő és a vallásos ember között. Amúgy én nem tartom magam egyiknek se, világi ember vagyok, nincs hitéletem.

2014. okt. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%

Na szóval hallgass meg egy bonyhádi gimnazistát! :)

IGEN :D

Imádni fogod, velem személy szerint ez az iskola a legjobb dolog a világon, ami csak történhetett.

Ami nálunk, mint vallásos iskolában van, és máshol nincs, az az áhítat. Hétfőn az első órát ez teszi ki, az egész iskola a csarnokban van, a lelkésznő különféle dolgokról beszél, persze nincs hozzákötve a Bibliához, tanulságos, megható, elgondolkodtató dolgokról van szó. Gyakran jön vendég lelkész, ami mindig érdekes. Énekelni is szoktunk. Aztán a végén beszél a heti fontos dolgokról az Igazgató úr, a versenyeredményeket elérteket pedig kihívják és megtapsoljunk.

Mindenkinek kell választani egy C-fakot. Ami takar: evangélikus/katolikus/református hittant, de ha egyikre sem szeretnél, van bibliaismeret fedőnéven olyan óra, amit igazából pár szóval nem lehet behatárolni. Talán a kultúrtörténet a jó szó rá. 11.-es vagyok, a kultúrtöris osztálytársaimat múltkor a tanárnő kivitte a japán kertbe thai-csizni :D

Szóval a középkori egyházi terrortól semmiképp nem kell tartanod. A légkör nagyon szuper, imádom. Állandó nyüzsi, pörög az élet. :)

Ja, és rengeteget kell tanulni :D De komolyan. Az első pár hónap az átállásról fog szólni. De bele fogsz jönni :) És ahogy összekovácsolódik az osztályközösség, annál jobban fogod érezni magad napról napra. :)

Az áhítattól meg remélem nem ijedtél meg. Hidd el, hétfő reggel első órában nem ülnél szívesebben egy fizika órán... :) Egy kicsit ráhangolódsz legalább a napra.

Summa summarum : várunk a gimiben! :)

U.i.: Senki nem fogja megkérdezni, hogy hiszel-e Istenben úgy, hogy közben pisztolyt tartanak a fejedhez, nem lesz szükség hazugságra. :)

2014. nov. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Igaza van az előttem szólónak, én is Petőfis vagyok...senkit nem érdekel milyen vallású vagy. Annyival különbözik az iskola a többitől hogy van áhítat meg karácsonykor és húsvétkor istentisztelet. Nyugodtan jelentkezz nem fogod megbánni, a legjobb hely ahova kerülhetsz :)
2014. dec. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Jelentkeztél? :) én is oda szeretnék menni, bár nem vagyok vallásos, de ez sosem akadályozott, ott nem veszik ezt olyan szigorúan, ha jól tudom.

Melyik osztályba akarsz menni?

Amúgy nekem egy volt sulistársam azt mondta, nem kell sokkal többet tanulni, mint a mi sulinkba, amivel én elégedett lennék, mert itt kitűnő vagyok, remélem aki azt mondta sokkal többet kell tanulni, az a saját sulijához viszonyított, mert én elég lusta vagyok tanulásügyileg... :D

2015. jan. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem, végülis nem jelentkeztem, de nem a vallás miatt.

Gimnázium helyett inkább a szakközépet választottam :)

2015. jan. 30. 21:33
 9/9 anonim ***** válasza:

Az sem rossz, csak én még az irányt sem tudom, hogy mivel akarok foglalkozni, így nekem mindig egyértelmű volt, hogy gimibe megyek. :) Meg mondták, hogy csak a 4-es 5-ös tanulók menjenek gimibe, én meg mindig kitűnő voltam, szóval a lehetőség az megvan. :D

Azért kár, örültem volna, ha ismerem egy esetleges leendő osztálytársamat, bár az évfolyamon 4 nagyon jó barátnőm van, abból 3 odamegy, szóval nem leszek magányos az ismeretlenek között, csak azért jó lett volna. :D Sok sikert a továbbtanuláshoz! :)

2015. febr. 1. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!