Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Madáchba szeretnék menni és...

A Madáchba szeretnék menni és nem tudom h felvennének-e? (Tobbi lent) pest

Figyelt kérdés
4,4 koruli az atlagom. A mostani 8.os atlagom szerintem jobb lesz :) hétvégenkènt szoktam felveteli feladatsorokat csinalni es most 72 pont korul szoktam irni de ez meg mehet feljebb is :) . Angolbol nem aggodom mert kint eltem kulfoldon es jol megy. Ha lesz ilyen tagozat akkor legfokeppen halado angol, kezdo nemetre mennek... :) ha valaki tudna tobb informaciot irni az iskolarol, kozossegrol tagozatokrol azt nagyon megkoszonnem. Kerlek segitsetek hogy lenne-e eselyem belyutni ha nem akkor mennyit kene ezen javitan elore is koszonom.... :P
2014. okt. 15. 17:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Mondanám, hogy ne hagyd ki a nyílt napot - mert valóban jó buli -, de sajnos 4,4-es átlaggal nem mehetsz rá. Azért majd próbálkozz meg a jelentkezéssel, a suli honlapján teheted meg ezt majd novemberben.

Ez a tanulmányi átlag a felvételihez is necces, de ha a félévid nagyon jól sikerül, lehet esélyed. Sajnos haladó angol szakra mindig sokszorosan annyi diák jelentkezik, mint haladó németre, így azon a területen minden évben nagy a versengés.

72 pont valószínűleg nem lesz elég, inkább a 80-hoz közelítsen az a szám. Számolj azzal, hogy éles helyzetben a stressz leronthatja az eredményed, én is minimum 3-4-5 ponttal többet írhattam volna, de idegileg teljesen kaputt voltam a központinál, így "csak" 80 lett.

A szóbelinél előny, ha külföldön éltél, mármint olyan értelemben, hogy ennek hatására gondolom nagyon jól megy a nyelv. Velem is ez pont ez volt, csak én német nyelvterületen töltöttem addigi életem kvázi felét, így nekem a mai napig egész természetes érzés németül beszélni. Ez jól jött a szóbelin, mint ahogy neked is jól fog jönni. Azért imádkozz, hogy a legelső vizsgád ne a Madách legyen, mert az ember olyankor még nagyon tapasztalatlan. Az első szóbelimen én is össze-vissza habogtam, pedig ez egyáltalán nem jellemző rám.

Mind az iskola, mind a közösség nagyon jó. Rengeteg lehetőséged van, számtalan szakkör közül választhatsz. Szerencsére nem olyanok, mint általános iskolában, hogy beültök a terembe és röhögtök, a tanár meg újságot olvas - itt mindent elég komolyan vesznek ezzel kapcsolatban.

Ha van még kérdésed, írj nyugodtan. :)


Egy madáchos diák

2014. okt. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia nagyon koszi a valaszod :) tenyleg sokta segitett... Esetleg tudnal meselni az iskolarol (kozosseg,tanarok stb) es szerinted lehet eselyem belyutni akkor a madachba ha 80korul irok es jo leszz a felevim?! (Fobb tantargyakbol 5 matek 4) esetleg megtudod mondani h milyen tantargyak szamitanak? Marmint a Madachban mert van h kiemeli az iskola h neki pl; a matek, a magyar, idegennnyel ....stb kell... Es annak is orulnek ha megmondanad h te meg milyen iskolakat irtal be... :P tenyleg koszi mindent nagyon sokat segitettel :P
2014. okt. 17. 23:30
 3/3 anonim ***** válasza:
Én nekem a Madách lesz a második a jelentkezésemben amijt beírok. Ha a nyílt napra nem is, a "szülői tájékoztatással egybekötött iskola körbevezetésre" elmehetsz!:) elsonek eotvost irok harmadiknak veres palnet negyediknek berzsenyit otodiknek kolcseyt bocsi a vegere a helyesirasi hibak siettem mert ora lrsz Xddd
2014. okt. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!