Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a nyelvoktatás a Szent...

Milyen a nyelvoktatás a Szent László Gimnázium tömegkommunikáció tagozatán?

Figyelt kérdés

Az iskola befejezéséig felkészítenek arra, hogy legalább egy, de jobb esetben kettő nyelvvizsgát is letehessen az ember? Milyen szintűeket? A tömegkommunikáció tényleg olyan nehéz, minden szabadidőt felölelő tevékenység, mint ahogy hallottam? Kibírható? Átlagosan hetente/naponta hány órát kell áldozni rá?

Nagyon szeretnék a középiskola végére angolból és németből is egy középfokú nyelvvizsgát. Lehetséges még a tömkom és a tanulás mellett is? Ezen a tagozaton átlagosan milyen osztályzatokkal rendelkeznek a diákok?



2014. okt. 21. 18:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia:)

Tömkomon az első idegen nyelv mindenkinek az angol, amiből hogyha elég jó vagy, és már régóta tanulod könnyedén szerethetsz egy középfokú nyelvvizsgát, amit érdemes is minél előbb letenni, mert később egyre kevesebb lesz a szabadidő. Az általános iskolához képest tényleg jóval kevesebb a szabadidő, de ha szereted ezt csinálni, akkor fel sem tűnik, csak arra kell figyelni, hogy mindig mindent bepótolj és lehet későig kell majd tanulnod, mert későn értél haza egy forgatásról. De szerintem ha élvezed és szereted akkor több, mint kibírható. :) Hogy mennyit kell áldozni rá, arról átlagot nem nagyon tudok mondani, van amikor sokat, van amikor elég fél órát is, amíg elküldöd emailben az aznapi jegyzeted. A határidőkre kell nagyon figyelni, hogy ne késs el a beadandókkal, de azt időbeosztással ügyesen meg lehet oldani.

A tömkomosok osztályátlaga általában alacsonyabb, mint a többi osztályé, viszont a közösség ott a legjobb, én nagyon szeretek ide járni. :) Ha van kitartásod és akaraterőd akkor simán megoldod. :)

2014. okt. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
76%

Az átlag átlaga lehet, hogy alacsonyabb, de sokan csak szimplán lusták vagy rosszul osztják be az idejüket. Nekem például jó az átlagom (szinte mindenből 4,4 fölött vagyok), a tömkomot se veszem félvállról és az életemre is még tudok időt szánni. Nem lehetetlen. :)

Németből szerintem meg lehet a középfokú, angolból a felsőfokú is ha ügyes vagy, de a közép mindenképpen.

2014. nov. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!