Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az irodalom és a történelem...

Az irodalom és a történelem tanulása alól felmentésemet szeretném kérni. Járt-e már valaki hasonló cipőben és milyen tapasztalatai voltak?

Figyelt kérdés

A dolog biztosan lehetséges lehetséges a jelenlegi törvények alapján, és akit felmentenek, annak értelemszerűen érettségiznie sem kell belőlük. Viszont kötelező helyettük más tantárgyat választani, és speciel biológiából és fizikából szeretnék helyettük érettségizni, méghozzá emelt szinten.

És az igény indokoltságát megfelelő orvosi szakvéleménnyel alá is kell támasztani.

Nekem speciel olyan agyam van, hogy kizárólag az értelmes dolgok mennek bele, mindenféle szánalmas és értelmetlen léhűtő rizsa az nem. (Az irodalommal és a történelemmel szemben például a pszichológiával és szociológiával semmi bajom).

Ha mégis ilyent akarnak rám erőltetni, akkor sem veszi be az agyam, de szinte begörcsöl és pszichés alapú köhögéstől kezdve a bárműhimlőig mindenféle bajom lesz.



2014. okt. 22. 10:11
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt mondtam, hogy nem kötelező érettségizni. Ha nem tetszik a rendszer, otthagyhatod, senkit nem fog érdekelni, ahogyan az sem, hogy továbbtanulsz-e vagy sem. Ha ennyire nem tetszik, akkor menj valahová, ahol nem kell konzumidiótának lenni, meg érettségizni sem. Ennyi.
2014. okt. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

Én menjek el? Még mit ne!

Talán a sok naplopó álljon neki a társadalom számára hasznos tevékenységet végezni!

De legalább ne erőszakolja másokra az defektes fantazmagóriáit, főleg ne a humánum bőrébe bújtatva és ne az adó fizetők pénzén!

2014. okt. 22. 23:14
 13/30 anonim ***** válasza:

Félreértelmezed a jogszabályt, a dolog nem lehetséges a hatályos törvények alapján. Azért mondom, mert nekem ezeknek a jogszabályoknak az alkalmazása a feladatom.

Jogszabályt értelmezni nem mindig könnyű, főleg reálos gondolkodással. Hidd el, hogy nem fog menni.

2014. okt. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

Igen, ez már kiderült, ahogy én is oda írtam korábban: másból igen, irodalomból és történelemből sajnos nem adnak felmentést.


Jókai 20 éves nője meg valóban nem kiskorú, de akkor vette 78 évesen feleségül és korábban kezdett ki vele.


És nem pár költőről van szó, nézd meg csak a gimnáziumi tananyag összes tanítottját, 99% százalékuk pszichopata volt!


József Attila a vonat alá ugrott, sőt aberrált verseket is írogatott, csak azokat nem reklámozzák. Juhász Gyula fel akasztotta magát. A meleg Arthur Rimbaud fejbe lőtte a hapsiját; míg szintén meleg Pilinszky, homofób vallásosságában saját maga megtagadásával gyötörte egy életen keresztül önmagát. Hadd ne soroljam el mindet, bőven nagyon sok volt az a suliban hallgatni azt a sok hiábavaló defektes agyrémet!


Az élet problémáira egyik sem ajánlott korrekt megoldást, és nem mutatott példát. Csak összezagyvált mindenféle érzelgős hülyeséget, meg eljátszotta a szavalós bazári majmot.


Mellesleg akit eddig ismertem irodalom tanárt, arról mind ordított, hogy mentális problémái vannak!

És csak az általános iskolában 3 lett öngyilkos: az egyik halálra itta magát, a másik vonat elé ugrott, a harmadik felakasztotta magát! Mindez véletlen?


Vagy ha olyan egyetem közelében járok, melynek van bölcsész szaka, legszívesebben becsuknám a szememet, mert olyan az ábrázatuk és a tekintetük, mint egy hullaház belsejének és ordít róluk a sötétség és a mentális zavarok!

És még azt mondják, hogy nincs olyan, hogy szemmel verés..


Nem akarom bántani a női nemet, de van köztük pár olyan, amit a tipikus buta libaként ismer a köznyelv. Na ennél már csak az a rosszabb, ha valaki pontosan ilyen, csak éppen nem nő, hanem férfi az illető: hát jó párat láttam ott, és egyből genetikai károsodás ért a látványtól!


Ebből természetesen nem az következik, hogy ezért marhaság az irodalom, hanem éppen fordítva: egyáltalán nem véletlen, hogy az ilyen emberek foglalkoznak vele.


És milyen okos emberek! A suliba ahova járok, éppen az irodalom / történelem tanár az igazgató. Egyszer valami kapcsán szóba jött vele a kémia, és ezzel együtt a víz kémia képlete. Hát nem tudta! Azzal indokolta, hogy tanult annak idején kémiát, de már elfelejtette!


Hát gratulálok! Gyökerek a reáltantrágyákhoz, gyökerek a pszichológiához és a szociológiához, de azért ők akarják itt osztani az észt?!

És humánnak, meg bölcsnek titulálják magukat?

Hát gurulok a földön a nevetéstől, nem kevésbé akkor, amikor olyan tömény agyatlanságot hallok, hogy "irodalom tudományi", meg "hit tudományi".

Ha már ilyen egymásnak ellenmondó szavakat akarunk feltétlenül párosítani, akkor én eggyel tudnám őket jellemezni: élő holtak, zombik!


És pontosan, mert akiknek fájdalmas a gondolkodás, akiknek tudás helyett rózsaszín köd kell, akik szeretet helyett csak erőszakos és kisajátítani akaró önző birtoklást és a hisztériázó tébolyt ismerik, azok valójában is nekrofil/ destruktív perverzek!


És az állam nem ebből él, de kiváló eszköz arra, hogy eszed ágába ne jusson gondolkodni, az orrodba fűzött karikán át vezethető birka maradj mindörökre!

Vagy talán az irodalom és a történelem felkészíti a diákokat az életre?

Szó sincs róla, pedig ez lenne az oktatás feladata!


A matematika az átkosban is, és a mai szabad rablásban is ugyanaz volt. Nem úgy az irodalom, és nem úgy a törtélem: de ez neked szintén egy cseppet sem feltűnő.


Ember- és önismeretet, és szociológiát kellene tanítani, de akkor nagy baj lenne, mert az emberek rövid időn belül átlátnának a dolgokon és nem lehetne az orruknál fogva vezetni őket!

2014. okt. 23. 01:11
 15/30 anonim ***** válasza:

Szia kérdező !


Felmentést kaphatsz ha találsz egy olyan orvost/v is az édesanyád,szüleid/ szóval orvosi igazolás kell.

Nem teljesen értem az írásod, és a hozzá szoloknak a reakcióját. Én csak azt tudom, hogy az unokám mentességet kapott matekból, szövegértelmezés miatt.

Év végi vizsgát sem kell tennie 7 -dik osztályos volt amikor fellépet nála ez a nem is tudom, hogy mi, Mindenesetre pszichológus igazolta a gyerek problémáit, aki állandó stresszben volt/és van/ rosszul lesz, már a szeme is rángatódzik, rémálmai vannak, ez az állapota már másfél éve van.

Nem tudjuk mi történhetett, mi válthatta ki nála ezt az állapotot, az anyukája rendszeresen viszi a pszichológus , sajnos a doki sem tud rájönni, ezért nem is tud segíteni, hogy a tanmenet rendjébe visszailleszkedjen az unokám.

Azok a tantárgyak amiről te írsz azokat kedveli, és tanulja,olyan 3-4 osztályzatok.

A matek, ellentétbe veled, neki nem megy, alap matek az jó, Szövegértés 0.

Én szerintem Rossz ! a mostani tanítási módszer.

2014. okt. 23. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
Más tárgyak tanulása alól sem adnak felmentést. Legfeljebb az értékelés alól.
2014. okt. 23. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

Lehet felmentést kapni! Lásd, nemzeti köznevelési törvény 56. § (1) bekezdése:


[link]


Idézem:


"17. § Az Nkt. 56. §-a a következő szöveggel lép hatályba:


„56. § (1) A tanulót, ha egyéni adottsága, fejlettsége szükségessé teszi, a szakértői bizottság véleménye alapján az igazgató mentesíti"


"b) a gyakorlati képzés kivételével egyes tantárgyakból, tantárgyrészekből az értékelés és a minősítés alól."


Csak sajnos mint közben megtudtam, irodalomból és történelméből nem.


És ha egy tantárgy tanulása és az ebből való értékelés alól felmentést adnak, akkor abból értelemszerűen érettségizni sem kell.

Továbbá ahány tantárgyból felmentenek, ugyanannyi másik tantárgyat kell helyette kötelezően választanod, én speciel szívesen választanám bármelyik reáltantárgyakat irodalom és történelem helyett.


Innen pedig letölthető egy összefoglaló pdf-ben:


[link]


És igen, ehhez orvosi igazolás kell, de ilyent sajnos nem adhat bárki szakmabeli orvos, talán a megyei nevelési tanácsadó pszichiáter orvosa, de biztosan a "GYOSZI":


Eötvös Loránd Tudományegyetem Gyakorló Gyógypedagógiai Szolgáltató Intézmény Gyakorló Országos Szakértői és Rehabilitációs Bizottsága


[link]


De csak nappali tagozatosaknak ingyenes. Ha valaki éppen ilyen problémák miatt esti tagozatra kényszerül át menni, nem elég a baja, fizethet akár évi 100 ezer Ft tan- + érettségi díjat, a szekértői véleményért pedig további 65 000 Ft-ot!

És persze a pénz befizetése még nem garancia a várt tartalmú szakértői véleményre.


És gyakorlatilag csak fogyatékkal élők kaphatnak ilyesmit, minden más esetre tojnak, akkor is, ha az egyértelműen indokolt lenne.


Az jogszabályalkotók koncepciója pedig már az alapjaiban téves, mert míg sajátos nevelésű igényű tanulókról beszél, addig valójában csak is a fogyatékkal élőkkel foglakozik, akiket "rehabilitálni" akar.

Így az átlagosnál értelmesebbeket is fogyatékkal élők közé sorolja, és őket is vissza akarja "rehabilitálni" a kevésbé tehetségesek szintjére. Csodálatos!


Hát így áll Magyarországon az oktatás és az oktatási jogok helyzete, egyeseknek vannak jogai, másokat viszont szánt szándékkal akadályoz az állam, hogy a képességeiknek megfelelőn az ország hasznos polgáraivá váljanak.


És hiába hurrognak le itt engem egyesek, egészen biztos, hogy ha nem lenne kötelező az irodalom és a történelem, egyáltalán nem volnék egyedül, aki helyettük szívesebben tanulna reáltantárgyakat, vagy akár (például) az angol nyelv mellett egy másikat is.

Ez ügyben is gyalázatos béka feneke színvonalú a magyar oktatás, akarjon csak valaki a 6 fő nyelven (angol, német, francia, orosz, spanyol, olasz) emelt szinten érettségizni, például bármelyik skandináv nyelvből, hollandból vagy portugálból, egyszerűen nincs rá lehetősége! Sőt a többségéből még alap szinten sem.


Egészen biztos, ha nem volna kötelező az irodalom és a történelem, kevesebb irodalom és történelem tanárra volna szükség, és pár nyomdának is kevesebb megrendelése lenne.


Sógor-koma, mutyi ország, banánköztársaság.

2014. okt. 23. 10:07
 18/30 A kérdező kommentje:

Hát igen, én egy szkennelhetetlen alak vagyok, hiába akarják a fejemet büfés tantárgyakkal megtölteni, egyszerűen nem megy bele.


Bu zis szövegem van, és elektrolit helyett vizet iszom és növényeket is azzal öntözöm.


És rehabilitálni is akarnának.


Pontosan úgy, mint Joe Bauers-t a Hülyék paradicsoma mű filmben:


[link]


Joe azonban egy dologban valóban tévedett: tényleg elírták a dátumot, jó 500 évvel.

2014. okt. 23. 10:20
 19/30 A kérdező kommentje:

15.-ös:


Na azért megint levennék egyesek a fejemet:


Írod, hogy a gyerkőcödnek nem megy a matek.

Pedig az a világ legkönnyebb tantárgya, alig kell valamit bemagolni, színtiszta logika az egész.


Sok gyerek pedig azt képzeli saját magáról, hogy "én hülye vagyok a matekhoz", mert nem érti amit a tanár magyaráz neki.


Szerencsére! Mert ez még azt jelenti, hogy nem ment el a gyerkőcödnek az esze. Hogyan érhetné meg már, ha sok matek tanár (nagy tisztelet a kivételnek és találkoztam már ilyennel is)nem is matekot tanítja, hanem valami szánalmas hülyeséget, amit még saját maga sem ért?


Egyik "matek" könyvtől is már a kinyitásakor egyből rosszul lettem!

Így kezdődik:

- idézet egy költőtől

- "fogalmazási gyakorlatok matematikából"


Mi??????? Látta már a szerzőt orvos?


Biológiából is van egy könyv, egy nő írta, az maga a katasztrófa. Viszont a Berend Mihály és szerző társai által írt 4 kötetes (korábban Akadémiai, jelenleg Műszaki kiadós), vagy a Mozaik kiadós (Szerényi Gábor) könyvek azok jók. Jó a Lénárd Gábor által írt NTK kiadós is, de nem eléggé tartalmas.


A nyakamat merem adni rá, hogy nagyon sok gyerek értené és nagyon szeretné a matekot, ha mind pedagógiailag és mind matekból hozzáértő és elhívatott tanár tanítaná őket.

És ez érvényes az összes többi "nehéz" reál tantárgyra is.!


És persze olyan embereknek, akiknek fájdalmas és nem igényük alapvető igényük a racionális gondolkodás, azok miért jutnának el odáig, amit most leírtam.

És akik gyávák a világot tárgyilagosan tekinteni, megérteni és szeretettel élni; azoknak mindenféle süket irodalmi mankóra, érzelgős lehűtő szövegre van szüksége; mert ha az ember nem képes arra, hogy önállóan megálljon saját lábán, és tudja mi az élete értelme, akkor megőrül!


Az ilyen irodalmár agyatlan érzelgősségek persze tévutak, de a pszichológia szerepüket éppúgy betöltik: az ember azt képzelheti általa, hogy értelmes lény, és van értelme az életének. Pontosan ez a titka a legkreténebb szekták sikerének is:

- kényelmes út, nem kell gondolkodni

- megment a magánytól, már tartozom valahová és nem kell gondolkodnom az életem értelmén sem

- nem kell szembe néznem saját magammal, rendezetlen belső ügyeimmel, csak választok magamnak egy hozzám hasonló pszichopátiában szenvedő költőt, és hogy a büszkeségem se szenvedjen csorbát, elnevezem mindezt alapvető kultúra részének!


Ráadásul mindkettőből egyesek bármiféle konstruktív tevékenység nélkül, gyakorlatilag naplopásból megélnek!


Mennyivel kényelmesebb irodalom órán hallgatni a sok bablát, majd valami süket rizsát ledarálni vizsgakor.

Persze ez nekem is mehetne, ha ilyen könnyű mindez nem?


Nem, mert én allergiás vagyok a hülyeségre, és egyből kihányom, mint a sejtméreg rézgálicot az emberi szervezet.

Az én agyam ellenálló a Solanom vírussal szemben: ) :


https://www.youtube.com/watch?v=h8Wmu0QYrto


A gyerkőcödnek meg maximum 1 hét alatt eltudnám magyarázni mindazt, úgy hogy vágná utána a matekot, mint a vajat, amit az iskolában 4 év alatt képtelenek!


És sajnos a helyzet egyre katasztrofálisabb. Tessék csak elnézni bármelyik tanítóképző kollégiuma elé, és megnézni, hogy miféle ... ez itt a modemráció helye ... kocsma töltelékek járnak arra felé.

És ők fogják tanítani a jövő nemzedékét? Az átkosban azonnal két lábbal rúgták ki volna az ilyeneket.

Szép jövő elé néz ez az ország...

2014. okt. 23. 11:31
 20/30 anonim ***** válasza:
Ez nagyon jó! :D Én imádom a történelmet,de irodalomtól, matektól agyfrászt kapok. Élvezem olvasni a fentieket. Nagyon vicces XD Ha igazak az állításaid kérdező, akkor egy kettest csak össze tudsz szedni. Utána valami jó kis egyetem és azt csinálsz amit akarsz. Próbálj puskázni.
2014. nov. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!