Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kinek lehet hinni, amikor...

Kinek lehet hinni, amikor egyetemre felvételizik az ember?

Figyelt kérdés

Ha megvan, hogy mi érdekli a jelentkezőt, és talál 10 embert aki az egekig magasztalja az adott szakot, akkor rögtön talál 10 másikat aki mindennek az ellenkezőjét mondja, és a sárga földig lehúzza. Az adott egyetem és a felvi.hu oldaláról nem is beszélve. Bármelyik képzésre kattintok, azt írják, hogy nagggyoon keresett, és ezzel aztán el lehet helyezkedni, az összesnél ilyen 160-200 ezres átlagfizetéseket írnak be. Na és akkor odaír néhány bosszankodó ember, hogy ez mind hazugság, és hogy ő éhenhal ezzel a végzettséggel.

Akkor most kinek lehet hinni, vagy mi alapján lehet dönteni?



2014. okt. 22. 19:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Olyanokkal érdemes beszélni, akik az adott szakon végeztek vagy valamilyen módon közel állnak hozzá és már esetleg dolgoznak az adott szakterületen. Az ő véleményük elég mérvadó a kérdésben.

Egyébként az, hogy az adott szakkal találsz-e munkát az nagyban függ az egyéni kvalitásaidtól is.

2014. okt. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

És mi érdekel?

Olyat érdemes választani, ami érdekel is

2014. okt. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1. Végig gondolod mi érdekel, mit csinálnál szívesen életed végéig, milyen téma az, amiben szívesen vért izzadnál néhány évig az egyetemen. Megnézed ilyen szakok hol vannak.


2. Ha jó a kapcsolatotok, akkor kikéred a szüleid véleményét, hiszen nem mindegy, hogy vannak-e pl. anyagi határok. Ha van közelebb ugyanolyan szak, akkor hiába van az ország másik végében jobb nevű egyetemen ez, ha nem lesz rá keret, hogy ott tanulj. Jó, ha a szülőktől megkapod a lelki támogatást is.


3. Utána olvasol racionálisabb forrásokból, hogy mik a lehetőségek. Rengeteg olyan cikk található akár interneten is, ahol elemzik a legnépszerűbb szakokat, illetve az elhelyezkedési arányokat.

Most pl. a gazdasági, jogi szférák telítettek, de mire te végzel, történhet bármi, ergo én azt mondom nem feltétlenül kell erre alapozni.


Ne válassz egy mérnöki szakot, ha neked echte humán beállítottságod van, mert utálni fogod...


Ezután pedig jöhet az, amit az első is írt. Keress olyan fórumokat pl. ahol megfordulhatnak diákok, vagy hasonló szakon végzett alakok és kérdezd meg őket milyenek az esélyeik. Abszolút igaz, hogy ők látják a legjobban. Pl. az én szakmámra is azt mondják, hogy telített (építőmérnök vagyok), ugyanakkor én tudom nagyon jól, hogy van olyan irány ezen belül, ahol nagyon is hiány van és két kézzel kapkodnak az emberek után. Minden relatív...

2014. okt. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!