Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a Veres...

Mi a véleményetek a Veres Pálné Gimiről és a Trefortról? Ebben az évben felvételizek (6. osztályos vagyok). Nehéz a felvételi? Mire számíthatok?

Figyelt kérdés

2014. okt. 25. 17:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

A központi felvételi feladatsorait (amik az előző években voltak) megtalálhatod az interneten. Én anno kinyomtattam azokat, és kitöltöttem őket, úgy gyakoroltam. Utána leültünk a szüleimmel, és a megoldókulcs segítségével átnéztük a válaszaimat. Ha valamelyik anyag nem ment, akkor azt célirányosan átismételtem. Jól sikerült a felvételim.

Egyébként nem nehéz, ilyenkor az a legnehezebb része, hogy az embernek többnyire ez az első ilyen "vizsga" élménye, és még nem tudja kezelni az aggodalmat, izgulást. Emiatt könnyű elrontani, félrenézni a dolgokat. De ha otthon kitöltöd előre őket, valamint megpróbálsz nyugodt maradni majd a felvételin, akkor nem lesz semmi gond :)


Én a Veres Pálnéről nem tudok nyilatkozni, bár van két ismerősöm, akik oda jártak, ők szerették. Én pár éve végeztem a Trefortban, és nagyon-nagyon szerettem. Életem egyik legjobb döntése volt, hogy azt a sulit választottam. Ha bármi konkrét kérdésed van az iskoláról, írj nyugodtan privát üzenetet :) A mai napig visszajárok, így naprakész információim vannak :) Én ajánlom!

2014. okt. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
"De ha otthon kitöltöd előre őket" - Ez alatt azt értettem természetesen, hogy a korábbi évek feladatait gyakorlod :)
2014. okt. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

De nagyon gondold meg ezt a hatosztályos dolgot, főleg ilyen erős iskolákban. Nem hiába 14-15 a kor az általános felvételinél. Nem tudom, mennyire ajánlatos 11-12 évesen gimnáziumi követelményeknek, elvárásoknak, szokásoknak kitenni a gyerekeket. Többet is ismerek, akik még egy gyengébb hatosztályosban se érzik túl jól magukat és nagyon hajtottnak érzik a tempót. Szólval nem akarlak befolyásolni, biztos a szüleiddel fogod ezt eldönteni, de azért gondolj bele, bírni fogod-e, nem érdemesebb-e megvárni a nyolcadik osztályt ezzel. Nem ad többet, vagy olyan sokkal többet egy hatosztályos.

Azért sok sikert a felvételihez, ha mégis mész! :)

2014. nov. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszii!
2015. jan. 17. 17:13
 5/6 anonim válasza:
szia, én a Trefortba járok, imádom a sulit, az osztályt, az órákat, egyszóval mindent! Nagyon jó a közösség, de nem utolsó sorban sokat kell tanulni. Ha bevállalós vagy és bírod a strapát, akkor nagyon ajánlom :)
2015. jan. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2015. jan. 18. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!