Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek az Uzsoki...

Mi a véleményetek az Uzsoki utcai Középiskolás Leánykollégiumról? (Bp. Zugló)

Figyelt kérdés

Milyen ott a koleszos élet? Rendesek a nevelők? Közösség? Sokan jelentkeznek ide/Nehéz bekerülni?

(Ez utóbbit azért kérdezem, mert tanulmányi eredmény és szociális háttér alapján rangsorolják a diákokat. Bár jeles tanuló vagyok, a családom szociális hátterében semmi kivetnivaló nincs, nincs munkanélküli, tartósan beteg, háztartásbeli stb. hozzátartozóm, szóval erre nem kapnék pontot egyáltalán. Azért így is bekerülhetek majd jövő tanévtől?

Előre is köszönöm a segítséget.



2014. okt. 29. 20:31
 1/2 anonim válasza:

Lehet későn jön a válasz, de csak most bukkantam a kérdésedre. Én három tanévet éltem le ott 2009 és 2012 közt, és nagyon szerettem. Nem emlékszem, hogy nekünk hogy volt a felvétel, hogy nálunk volt-e már ez a szociális helyzettől függő dolog. A tény, hogy 4,6-os 8. osztályos átlaggal felvettek.

A koleszos élet remek, rengeteg barátot szereztem ott, nagyon jó volt a közösség, jártunk kirándulni, voltak programok, nem sokat unatkoztunk.

A nevelők rendesek, korrektek, közvetlenek. A tanulás tekintetében szigorúak, de később, mikor érettségizni kell, vagy egyetemre kell járni, megköszöni nekik az ember, hogy hajtottak minket.

Mikor én laktam ott, teltház volt, 50 fővel. Annyira megszereti az ember az ottani életet és embereket, hogy miután elballagott is visszajár meglátogatni a tanárokat és nosztalgiázni, tapasztalatból mondom.

Remélem tudtam segíteni és még nem késő! :)

2015. máj. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mely középsulikba járnak azok,

akik ott laknak?

2018. okt. 23. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!