Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti hogyan és mennyit készültet...

Ti hogyan és mennyit készültetek/készültök biosz emelt érettségire?

Figyelt kérdés

Idén érettségizem,faktos vagyok,de nagyon félek tőle! :(

(Nem orvos szeretnék lenni,hanem dietetikus vagy gyógytornász)

Minél jobban kéne megírnom,Semmelweis lenne a fő cél..

18/l



2014. nov. 1. 20:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én elsőéves gyógyszerészhallgató vagyok. Én már egyszer érettségiztem emelt szinten biológiából. Orvosira adtam be, de nem volt elég a pontom, így jövőre újra beadom. Néhány tanácsot tudok adni, mivel már egyszer átestem ezen. Legyen egy-két könyv a kezedben, amiből tanulsz és legyen megint egy-két könyvet, amit olvasgatsz kiegészítésképpen. Tapasztalat, hogy ami az egyik könyvben benne van, az a másikból hiányzik. Mindegyik könyv jó valamiben. Például a Lénárd féle könyv még középszintre is kevés, viszont az ábrák miatt, érdemes átlapozgatni. Az Oláh Zsuzsa féle könyvek sem elegendőek, viszont van benne nagyon sok hasznos dolog, illetve ha valamit nem értesz, lapozz bele és abból majd megérted, mert nagyon jól elmagyaráz mindent példákkal is, ez nagyon jól látszik például az idegrendszernél, ami nem egy egyszerű, könnyen tanulható téma. Tehát az a lényeg, hogy minél több könyvből szerezz információt, nézd meg, hogy melyikben mi nincs meg, és egyikből-másikból egészíts ki. Fent van az oktatási hivatal honlapján a követelményrendszer, azt mindenképp nézd meg, és az alapján tanulj, mert az állattanból néhány fejezet nem kell, nehogy megtanuld feleslegesen. Én tavaly így jártam. :D Biológiából felesleges a külön tanár, inkább magad mélyülj el az anyagban, mert a külön tanárra fordított idő alatt, te magad is megtanulod az anyagot. Maximum a genetikához nem árt kérni tanár segítségét. Leírok pár könyvet is, amit érdemes lapozgatni. A Mozaik kiadós könyvek és a Dr. Berend Mihály féle könyvek nagyon jók. Érdemes Oláh Zsuzsa könyveit is lapozgatni, valamint a Maxim kiadós könyveket is. Az ábrákat pedig a Lénárdos könyvekből nézd meg. Ha még van időd, akkor a Fazekas-Szerényi könyveket sem árt egyszer átnézni. :) Sok sikert! :) Idén én is újraírom a két emeltet.
2014. nov. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is idén érettségizem emelt bioszból és ugyanoda szeretnék menni, ahova te. :)

Én is nagyon félek tőle..A legjobb tényleg az, ha több könyvet is átnézel, mert különbözően írják le a dolgokat, és nem mindegyikben van bent minden. Nekünk még van suliban előkészítő is, ott feladatlapokat csinálunk. Netről nézd meg az előző évi érettségiket!


Remélem ott találkozunk majd :D

2014. nov. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon-nagyon köszi a válaszotokat!! :D

Kedves első,drukkolok neked hogy sikerüljön a célod!!


2. kommentelő,úgy legyen! :D Te minek készülsz?:)

Faktra járok én is,hát rá kell még gyúrnom az biztos:/

2014. nov. 2. 20:04
 4/4 anonim ***** válasza:

A gyógytornát jelölöm elsőnek :)

(2.vagyok)

2014. nov. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!