Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Károlyi Mihály Magyar-Spanyol...

Károlyi Mihály Magyar-Spanyol Kéttannyelvű Gimnáziumról vélemény?

Figyelt kérdés
Tudom hogy ezt már sokan kérdezték de rengeeg helyen vol hülyeség. Én hülyeségből nemkérek ... Aki tanul (-t) már ott azoktol kérdezném hogy milyen a légkör, jól megtanítják a spanyolt, milyenek a tanárok szigorúak..? És még rengeteg kérdésem lenne... Attól félek hogy pl egy órán egy tanár megszivat és leégek az osztály előtt mert mondjuk nemtudok kiolvasni egy spanyol szót... Ennek fent áll a veszélye?? Köszi előre is a válaszokat

2014. nov. 2. 21:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én nem oda járok, hanem vidéki spanyol két-tannyelvűbe. Amiket versenyeken tapasztaltam és az eredményeiken láttam, azt mondom, hogy a spanyolt nagyon jól megtanítják. Ehhez nyilvánvalóan kell a tanárok részéről egyfajta szigor. Amit meg leírtál, hogy megszívat egy tanár... sajnos ezt sehol nem tudod kivédeni. Mindenhol vannak hülye tanárok. Sajnos.
2014. nov. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Karolyis vagyok, es soha sem fordult meg elo, hogy megszivatott volna egy tanar azert, mert rosszul mondtam volna ki egy szot. Ha rosszul ejted ki, kijavit es folytatod tovabb az olvasast. :)

Ha van kerdesed szivesen valaszolok :)

2014. nov. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 dasdasd válasza:
100%
(A másodiknak írnám, hogy maximum 0.-ban van így.) Minél inkább haladsz feljebb annál "szigorúbbak" lesznek a tanárok és egyre inkább fognak szivatni, semmi szabad időd nem lesz de már 0.-tól és midnen tanárnál be kell nyalnod magad különben szivatni fognak. Itt egy lista hogy mely tanárokat kerüljed: Puentes, Cselik, Varga Mónika, viszont a spanyolok nagyon jó fejek. Csak akkor jelentkezz ide ha humán szakon akarod folytatni, mert a matek itt nagyon rossz, ahogy a fizika is. Amire hangsúlyt fektetnek az csak a spanyol és a történelem és talán a magyar, de ha másból is akarsz emelt érettségit jól megírni akkor kénytelen leszel külön tanárt fogadni. Ez a te döntésed de az utolsó két év az maga a pokol de az első kettő is hasonló =D, ha be akarsz kerülni akkor itt egy-két jó tanács h ne szivassanak: mivel szinte mindenki pofára osztályoz, kerüld a balhét és nyaljál nekik de nem kell feltűnően, kérdez sokat az éppen aktuális témákról, kérd néha a tanárok segítségét és ha véletlen PUENTES is tanít téged, akkor nagyon-NAGYON nyaljál be neki mert ő tényleg csakis pofára osztályoz és ha nem kedvel megszivat téged de nagyon. Ha ezekkel tisztában vagy és ide akarsz járni akkor sok sikert, lehet neked jobban be fog jönni az itt lét mint nekem =D
2015. márc. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Volt Károlyis vagyok.


A benyalára nincs szükség a Károlyiban. Nem is szeretik. Ott a kedvenc, aki kiérdemli a szorgalmával és a jegyeivel


Az, hogy "Kerüld ezeket a tanárokat" kissé furcsa kijelentés, elvégre ez nem egy egyetem, hogy xy tanárúr órája helyett majd felveszed zt tanárnőét. Oda kerülsz, ahova osztanak. De értem hova akart a válaszoló kilukadni.


És az igaz, hogy a humán tárgyak nagyon kemények. Vannak, akik általánosban kitűnők voltak, itt meg épp, hogy átrugdossák őket. De ez függ attól, hogy kik a tanárok. Van, akinek a 99%os tudás a kettes, van, aki lazább.


Ami a spanyol nyelvet illeti.


Volt egy lány valahol alattunk, aki már meg nem mondom honnan jött (Chile vagy Argentina vagy mit tudom én, a tesója meg hozzánk járt). A spanyol volt az anyanyelve, magyarul nem is tudott és mesélték az osztálytársai, hogy iratott vele a spanyoltanár egy dolgozatot, ami kettes lett.


Nem tudom azóta a nyelvek hogy változtak, de régen angol, német és orosz volt (ez alapján osztották be a gyerekeket osztályokba) és eléggé gyenge volt a színvonaluk. Pl az egyik tanárral csak a munkafüzetben levő feladatokat töltöttük ki együtt, ha lekapcsolt az agyad vagy lemaradtál, akkor fel se szólított, lecke nem volt, beszélgetős és magnós feladatok nem voltak a dolgozatban a munkafüzetből az együtt kitöltött feladatok voltak. Magántanár nélkül esélytelen volt a nyelvvizsga. Később portugált is lehetett tanulni, az viszont nagyon jó volt.


A reál tárgyak alatt ledarálják a tananyagot, ha érted oké, ha nem, az pech. Természetesen nem lehet hibáztatni őket ezért; valószínűleg egy gyerek azért megy egy spanyol kéttannyelvűbe, hogy a spanyollal foglalkozzon és nem azért, hogy állatorvos legyen.


A szabadidőd nagyon lecsökken.


Én amondó vagyok, hogy a Károlyiba akkor érdemes menni, ha bírod a gyűrődést, ha könnyen alkalmazkodsz, ha tudsz hosszú távon is keményen tanulni és, ha a spanyol nyelv és kultúra szerelmese vagy.

2020. febr. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!