Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Biológia szak milyen? Megéri...

Biológia szak milyen? Megéri kitanulni? Van rá kereslet?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokat Várok!

2014. nov. 3. 07:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Biológia vagy biológus?

Én biológia szakos tanár voltam. Hiába volt mellette még egy szakom + egy szakmám, amivel gyakorlatilag 3szakossá váltam. Egy olyan iskolában, ahol minden évfolyamon két osztály volt, csak nagy kínkeservvel tudtak nekem órákat adni. Mellette lehetett technikát tanítani, vagy éppen napközizni.

És azóta még emelkedett is a tanárok kötelező óraszáma. Tehát a helyzet még rosszabb lett ebből a szempontból. Valószínűleg még több biológia szakos tanár keresi a boldogulási lehetőséget a pályán.

2014. nov. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm hát tanár nem szeretnék lenni nem vonzott az a pálya valahogy soha igazán :S
2014. nov. 6. 07:34
 3/3 anonim ***** válasza:

A biológus-létről is tudnék mit mesélni.

Párom elvégezte az ELTE-t (végig ötösei voltak), biológusként végzett, de nem tudta eladni magát, és így nem is tudott elhelyezkedni a pályán. Azóta sem dolgozott ezen a területen egy percet sem.

Nem tudom, mit kellett volna tennie, hogy biológus-álláshoz jusson.

Azért a magyar állam vezetői is elgondolkodhatnának, hogy minek képeznek 5 éven át szakembereket, ha mindez teljesen feleslegesen történik.

2014. nov. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!