Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri orvosnak tanulni/lenni?

Megéri orvosnak tanulni/lenni?

Figyelt kérdés
Itt nem elsősorban az anyagiakra gondolok, hanem inkább a magánéleti vonatkozásokra. Sokáig orvos akartam lenni, de egyre többen mondják azt, hogy nem éri meg. Ha vannak itt orvosok, orvostanhallgatók, ti, ha újrakezdhetnétek, akkor is orvosira mennétek?

2014. nov. 6. 15:54
 1/5 anonim ***** válasza:
én nem cserélnék
2014. nov. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Fontos, érdekes hivatás, jó egyetemek vannak és sokféle munkalehetőség kínálkozik világszerte.

Magánéleti szempontból attól függ, hogy milyen orvostudományon belüli szakterületet választassz.

Ha mentőzöl vagy éjjel-nappal ügyelsz valahol, akkor az nyilván nehezen összeegyeztethető a kényelmes értelmiségi lét elvárásaival, de nem feltétlenül kell ilyen munkahelyet választani. Orvosként nagyon színes a paletta munkakörülményekben és fizetésben is.

2014. nov. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Csakis te tudhatod, neked mi éri meg. Nem tudjuk, mik az elvárásaid, milyen életet tudsz magadnak elképzelni, mi motivál téged. Én nem váltanék egyetemet, nem tudnék mást elképzelni magamnak. Vannak, akik igen. Neked kell tudnod.
2014. nov. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) Kedves Utolsó! Azt hiszem igazad van, ezt csak én dönthetem el, de attól félek akárhogy is választok, meg fogom bánni...
2014. nov. 9. 02:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Mérlegeld, hogy mi a fontosabb. Valamennyire már biztosan tudod, milyen családot, jövőt tudsz magadnak elképzelni. Ha ez nem borul fel attól, hogy tanulsz egy csomót, utána meg éjszaka ügyelsz (vagy felborul, de ne, bánod, mert életeket menteni, segíteni másoknak mindezt megéri), akkor rendben van a dolog. De egyébként nem kell praktizálnod, ha elvégezted az egyetemet, kutathatsz is, taníthatsz is, stb. Írj egy pro-contra listát, hátha segít.
2014. nov. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!