Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a két suli? (Bp)...

Milyen a két suli? (Bp) Károlyi mihály magyar-spanyol kéttannyelvü gimnázium vagy Kölcsey ferenc magyar-francia kéttannyelvü gimnázium?

Figyelt kérdés
Melyik a jobb? Melyikbe milyen a tanulás, közösség, stb? kb. melyikbe hány ponttal vesznek fel?
2014. nov. 9. 22:48
 1/7 anonim ***** válasza:

A Károlyi az első a nyelvi érettségikben, míg a Kölcsey 10. hely körül van.... Tudtommal a Károlyi főleg közgazdasági, meg elég szívatósak a tanárok. De nem tudok róla semmit úgy különösebben. Kölcseyről annál inkább.

A kéttannyelvű oktatás nagyon kiemelkedő, úgy a többi nyelvi osztály is (az összes, kivéve a sportosztályt meg az ökológiait). Mindenképpen menjél el nyílt napra mindkettőbe, ha még tudsz! A közösség a Kölcseyben nagyon-nagyon jó, kb. 5 éve végzett az unokatesóm, és még ma is hetente-havonta összejár az osztálytársaival egy-egy sörözésre vagy mit tudom én. Ja, és ha felvesznek a Gólyatáborba mindenképp menj el, mert nagyon jónak mesélik!

Kölcseybe, mivel nincs francia-magyar kéttanra szóbeli, így nagyon jó írásbelit kéne írnod, de egy olyan 70 pont körülit megcélzol, az már előny ;)

Károlyiba behívták szóbelizni egyik barátnőmet 67 ponttal, fel is vették volna, mert jó volt a szóbelije, pedig szétszívatták ott, de mást választott.


Én személy szerint a Kölcseyre szavazok, de lehet, azért, mert azt jobban ismerem...


/egy nyolcadikos/

2014. nov. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ ment a zöld mancs :DD De hogy értetted ezt hogy a barátnödet felvették volna pedig szétszivatták?
2014. nov. 10. 21:49
 3/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Az, hogy felvették volna, mert tudott minden választ a szóbeli kérdésekre, de volt egy csomó olyan keresztkérdés, magyarán tesztelték, mire nem tud válaszolni, és várták, hogy ne tudjon, de ő mindenre tudott... De végül a Leöveybe ment inkább, mert neki az volt az álomsulija :)
2014. nov. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
jah értem:D és kössz :)
2014. nov. 11. 14:57
 5/7 anonim ***** válasza:
Kölcseyben 2 éve lassan 58 ponttal vettek fel :D a francia kéttanra,nagyon erős,franciául itt tanulsz meg a legjobban,1 év után kb középfokon beszéltem
2014. nov. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
nagyon nehéz és erős iskola ?? vagy inkább közepes?? :DD
2014. nov. 13. 17:17
 7/7 anonim válasza:
A Károlyiban tényleg elég szívatósak a tanárok,de szerintem nagyon-nagyon jó az iskola hangulata.Az 100%, hogy megtanulsz spanyolul.
2014. nov. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!