Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha matek tagozatra szeretnék...

Ha matek tagozatra szeretnék menni akkor melyikbe a legérdemesebb menni? (5-ös átlaggal)

Figyelt kérdés
Puskás Tivadar Szakközépiskola , Leövey Klára Gimnázium esetleg valamelyik másba??

2014. nov. 12. 16:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
72%
5-ös átlaggal erősebb suliba is mehetnél, pl. Szent Lászlóban van matektagozat, Veres Pálnéban reál.. Leövey Klára inkább középszintű, a Puskást nem ismerem.
2014. nov. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
De a Szent László az ilyen "verseny istálló" amilyenben nem szeretnék menni. Gondolkodtam még a Sztehlon , de nem tudom milyen ott a reál képzés + a puskásba annyi a baj h ha jól tudom elég kevés az ellenkező nem
2014. nov. 12. 20:36
 3/21 A kérdező kommentje:
a Veres Pálné az milyen gimi??
2014. nov. 12. 20:40
 4/21 anonim ***** válasza:
50%
A Szent László se versenyistálló... Es amugy szerintem a Veres Pálnéval egy szintű..
2014. nov. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
És tudnál mesélni a közösségről, programok, tanárokról(mindkettőről) és milyen átlag kell hozzá??
2014. nov. 12. 21:24
 6/21 anonim ***** válasza:
80%

A Lászlót szerintem nem soroljuk a versenyistállók közé, az szerintem a Fazekas-István-Eötvös kombó, az Apáczai, Radnóti és társai.

A Lászlónak híresen jó közössége van, amit a sok program is épít. Rögtön az első sulihétben kirándulás van, ami a kilencedikeseket nagyon jól összeszoktatja, a többi évfolyamot meg erősíti. A sok változó program mellett vannak állandók, minden évfolyamra, kilencedikben gólyabál, tizedikben UNESCO, tizenegyedikben kampány, végzősen szalagavató. A tanárok nagy százaléka nagyon jó, gördülékeny, rugalmas, diákbarát, mint ahogy az egész iskola, meg az épület is fantasztikus szerintem. A diákok szeretnek bejárni. Átlag.. hát, szerintem olyan 4.6 felett. És egy nagyon jó központi. Ez a bentmaradásnál is lényeges, de leginkább a bejutáshoz, hogy behívjanak szóbelizni.

A Veres Pálné kb. egy szinten van a Lászlóval, erről nem tudok annyit mesélni. Jó légköre van, gondolom többnyire jó tanárokkal, szeretnek oda járni a diákok. :)

2014. nov. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Mert mondja mindenki, h a Fazekas versenyistálló? Oke, tudom h jo gimi, de az ég szerelmére, gondolkozz átok mar! Oda is gyerekek járnak, olyanok mint ti... Nem tudom miért mondjak ra h versenyistálló, csak azért mert jo. Meg könnyebb is oda bejutni mint az Eotvosbe vagy a Szent Istvanba!!! Na ez a két gimi tényleg szivatos, de a Fazekas Az más... Versenyekre NEM muszáj menni, nem ölnek meg érte, ha nem indulsz el egyen sem. Sőt, akar hiszitek, akar nem, itt is vannak olyanok, akik buknak. Ugyanolyan gimi mint a többi, csak abban más, hogy itt jobb a közösség. Bocsi, nem akartam ennyire kiakadni, csak kicsit idegesítő mar folyton azt hallgatni, h Fazekas így meg ug versenyistálló... Ha érdekel tudok róla mesélni :) nagyon jo gimi, mi nagyon szeretjük ;)
2014. nov. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Ennyi erovel en is felallhatnek az Eotvos partjara, meg a Szent Istvanera... Ismeroseim, rokonaim oda jartak, es ugyanazt tudom mondani, mint az elozo, csak a masik ket gimivel kapcsolatban. Ennyi erovel egyik iskolat sem kene kikialtani versenyistallonak, csak azert mert a rangsorban elol vannak/dobogosok....
2014. nov. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

A versenyistálló csak egy kifejezés, nem abban az értelemben használjuk, ahogy néhányan, nyersen értelmezik. Persze, hogy nem jár mindenki versenyre, hiszen hogy járna általánosan 600 gyerek/iskola versenyekre?

És lehet, hogy az Eötvös vagy az István szivatósabb, de mégis a Fazekas az ország első számú gimije, és ez nem hiába van. Nem tudom, min húztad így fel magad, nem is gondoljuk, hogy oda hibridek járnak, egészségetekre, hogy oda jártok, én tuti nem erőltetném ki magamból a szart is, hiába "könnyebb oda bejutni". Manapság már mindenhova könnyebb bejutni.

Ezek a hajtós sulik nem hiába hírhedtek, nem hiába vannak ott, ahol vannak a rangsorban, és biztos van, aki ott is jól érzi magát, hajrá.

2014. nov. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Tudom mit jelent a versenyistallo kifejezes, es nem szo szerint ertelmeztem. Csak vannak olyanok, akiknek az is szamit, hogy kelle versenyekre menni vagy sem. Amugy pedig azert az a legjobb suli, mert olyanokat vesznek fel akikben van motivacio a tanulas irant. Akik ,,szeretnek" tanulni. Meg tovabbtanulni. Nagy a kulonbseg akozott, hogy azert jarsz suliba mert muszaj, vagy mert fontos neked az, hogy minel tobbet tudj. Es szerintem a legtobb ,,versenyistallo" erre epit.

,,én tuti nem erőltetném ki magamból a szart is, hiába "könnyebb oda bejutni". Manapság már mindenhova könnyebb bejutni" eloszor is: nem kell kieroltetni a szart is, ha nem tanulsz, megbuksz, nem mesz egyetemre. Ezzel azt szeretnem kifejezni, hogy ugyanolyan mint egy normalis gimi, azzal a kulonbseggel, hogy leneznek a diakok, ha nem csinalsz emeltszintu erettsegit es minden tantargybol OKTVt. De az mar nem a suli hibaja. A mindenhova konnyebb bejutni meg nem igaz. Ide ugy konnyebb bejutni, hogy ahhoz kepest, hogy az orszag legjobbja. Mert kevesen mernek jelentkezni (vagyis kevesebben mint az Istvanba vagy az Eotvosbe) pont azert mert versenyistallo.

2014. nov. 14. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!