Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Berzsenyi Dániel Gimnáziumról...

Berzsenyi Dániel Gimnáziumról vélemények? Nagyon erős?

Figyelt kérdés
Most vagyok nyolcadikos ,és néztem ezt az iskolát,de nem tudok dönteni. Tudnátok véleményeket,tapasztalatokat mondani? Igazán az is érdekelne ,hogy nagyon rengeteget kell tanulni? Úgy értem ,hogy nagyon nagy nyomás van az ott tanulókon? Jó tanuló vagyok,de nem szeretnék olyan iskolába menni ami túl erős,versenyistálló. Azt is olvastam róla,hogy sznobok a gyerekek, de szerintem ez mindenhol ott van. Na szóval vélemények ,tapasztalatok? Előre is köszi a választ!

2014. nov. 12. 19:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem sznobok egyaltalan :) nagyon jo a kozosseg, 5/4-es erossegu, nem versenyistallo, de azert erosebben kell egy kicsit tanulni. Nincs nagy nyomas, mindenki laza es jo fej!Ja es liberalis nagyob :)

Egy szinten nyolcadikos (sok ismerosom ide jar)

2014. nov. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! :)

Az, hogy mennyit kell tanulni, az tőled függ, hogy mennyire érted meg az anyagot, illetve hogy mennyire szivacs az agyad, mennyire jegyzed meg órán. A tanulás mértéke még függ a tagozattól is. A diákok nem sznobok, vannak persze "arcok" meg "menők", de igazából, ha megismered őket, akkor rájössz, hogy ők is onnan indultak, mint bármely kilencedikes. Nem versenyistálló, az ország 35. legjobb gimije, ez nem rossz, és nem is az élen van a sznob gimik (pl. Fazekas, EJG) közt. :) Remélem tudtam neked segíteni, ha bármi kérdés van, írj nyugodtan. :)


Egy berzsenyis. :)

2014. nov. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Hányas átlag szükséges a bejutáshoz?
2017. márc. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Smithedó ***** válasza:
Madách Gimivel összehasonlítva, a nyelvi tagozat milyen?
2017. márc. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Hello!

Első válaszoló vagyok, azóta én is berzsenyis lettem :)

4,8-as átlag kell kb., de mindenképpen 4,5 átlag felett és úgy kb. 70 körüli központi. Humánra idén kitűnő + 52 pontos központi is behívtak embereket, ami nagyon furcsa volt szerintem.

A Madáchcsal összehasonlítva is szerintem elég színvonalas a nyelvoktatás, a Berzsenyiből szoktak menni versenyekre, OKTVkre is nyelvből, első és második nyelvből is érettségire a felsőfokú biztosan megvan, a 10.-esek most második nyelvből B1-B2 szinten vannak. Sok a cserediákprogram, van svéd (angolul) csere, német csere, francia csere, olasz csere (minden nyelvhez kivéve: latin és orosz). A nyelvtanárok egytől-egyig színvonalasan tanítanak. Szóval szerintem azon kívül, hogy a Berzsenyiben nincs nyelvi előkészítős tagozat, a nyelvoktatás legalább annyira színvonalas, csak nagyon nem ezen van a hangsúly, hanem inkább a közösségen, programokon + inkább reálos suli :))

2017. márc. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!