Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik főiskolán vagy egyeteme...

Melyik főiskolán vagy egyetemen nincs a tandíjon felül egyéb "váratlan" költség? Vagy ez minden intézményben így szokás?

Figyelt kérdés

2014. nov. 16. 13:48
 1/10 anonim ***** válasza:

Semelyik egyetemen nincs a tandíjon felül váratlan kiadás. A tanulmányi és vizsgaszabályzat illetve a térítési és juttatási szabályzatokban van lefektetve, hogy mi mennyibe kerül. Pl. késedelmes dolgozat leadás, vagy III. vizsga ugyanazon tárgyból, ismételt tárgyfelvétel stb..

Ezek előre megnézhetők, minden intézménynek a honlapján kint van a sajátja, amit az intézmény szenátusa hagyott jóvá. Ezt jó áttanulmányozni előre, így nincs meglepi.

Egyénként mindenütt fizetni kell, ha valamit nem elsőre vagy késedelmesen telesítesz vagy sok helyen még az nem teljesített kreditek után is van fizetendő összeg, akkor is ha kiiratkozol közben akkor is kiszámlázzák lakóhelyre.

Jogszabály mondja ki, hogy mik azok amikért kötelező pénzt kérni a diákoktól ha nem teljesítettek, tehát mindenütt van ilyen.

2014. nov. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem én, csak amikor kifizetsz a sulinak százvalahányezer forintot és utána benyögik, hogy egyéb szolgáltatás címen pluszt kötelező fizetni, azt nem tudom hova tenni...
2014. nov. 16. 14:07
 3/10 anonim ***** válasza:
Milyen egyéb pluszt akarnak? Mert a legtöbb kiadás, ami a tandíjon felül van a saját hibák miatt szokott lenni. Szóval ha mindent időben megcsinálsz, meglesz max. 2. próbálkozásra, akkor nem kell fizetned semmit.
2014. nov. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Persze, ha saját hibák miatt kéne fizetni, teljesen logikus lenne és nem is hőbörögnék. Első félévemet járom, még csak nem is vizsgáztam eddig, és már kapom a tartozásokat amiket ha nem fizetek ki, nem jelentkezhetek vizsgázni. Csak érdeklődöm, hogy ez máshogy is így van-e...
2014. nov. 16. 14:28
 5/10 anonim ***** válasza:

Felcsigáztad az érdeklődésemet. Ha első féléved, nem vizsgáztál még, akkor milyen tartozást számláznak ki? (volt beadandó amit nem adtál le vagy könyvtárba nem vittél vissza valami időben?)

Diákigazolvány 1400 Ft-ján kívül el sem tudok képzelni

Pót zh?

mást..

2014. nov. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Semmi ilyesmi nincs. A diákigazolvány pénzt is már odaadtam, az le is van könyvelve. Az előbb befizettem, kénytelen voltam, hogy vizsgázni menjek és meglegyen ez a félévem. Te hova jársz?
2014. nov. 16. 18:37
 7/10 anonim ***** válasza:

Én a DE-re járok msc-re. Előtte az Me-n végeztem az alapszakot(kat).

De csak nem mondod, hogy mit kellett befizetni konkréten?

2014. nov. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
"Egyéb szolgáltatások díja" ezen a címen van feltüntetve. Megkérdeztem és azt mondták, hogy ez arra kell hogy megkapjam a sulitól az emaileket, az internetes jegyzeteket, stb. Csak azért nem értem, mert ezeket mind megkapom most is, hogy nincs befizetve.
2014. nov. 16. 19:49
 9/10 anonim ***** válasza:
Én PE-re járok, náluk nem szoktak az e-mailekért meg hasonlókért pénzt kérni (pedig össze-vissza küldenek minden hülyeségről e-mailt). Többnyire a többszörös tárgyfelvételért meg pótló vizsgák miatt kell fizetni, de könyvtári késedelmi díjjal már szívtam én is. Főleg mikor csak nem akart megérkezni a pénz Neptunra, szorgalmi időszak 14. hetén.. Azt hittem ott hülyülök meg.
2014. nov. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Na ez az egyéb szolgáltatások díja tényleg elég szemétség. Ezek alapján wc használat díjat, padló és szék és asztal koptatási díjat, villany és fűtésszámla díjat is szedhetnének..van még pár ötletem..
2014. nov. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!