Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha aktív volt a félévem...

Ha aktív volt a félévem egyetemen, de nem megyek el a vizsgaidőszakban egyetlen vizsgára sem, akkor lesz-e valamilyen fizetési kötelezettségem?

Figyelt kérdés
Rájöttem, hogy ez nem az én szakom (most kezdtem szeptemberben államilag támogatotton), csak sajnos passziváltatni már nem tudom ezt a félévet így végig járom. De vizsgázni nem szeretnék, a következő félévet pedig passziváltatnám, közben dolgozni fogok és egy másik szakra felvételizem. Ugye tudom a tanulmányaimat passziváltatni és nem lesz fizetési kötelezettségem?

2014. nov. 17. 10:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha a bukott kreditekért fizetni kell, akkor minden egyes nem teljesített tárgy után mélyen a zsebedbe kell majd nyúlnod.
2014. nov. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Na de pontosan ezt kérdezem, hogy kell-e fizetni vagy sem?
2014. nov. 17. 11:04
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezt honnan tudjuk?

Nem ugyanazok a szabályok minden intézményben, az ilyen kérdésekről a TVSZ és egyéb szabályzatok rendelkeznek.

Előfordul, hogy bukott kreditekért fizetni kell. Bár ez mostanság már kezd kimenni a divatból, többnyire az újbóli felvételért kell fizetni. (Nálunk a BME-n pl. évekig 1200/1800 forintot kellett fizetni 1 bukott kreditért, az újonnan felvettek 2012. szeptember óta viszont már csak akkor fizetnek, ha újra felveszik az adott tárgyat.)

Magáért a passzív félévért nem kell fizetni, akkor kvázi nem is vagy hallgató, nem kapsz matricát sem, nem vehetsz igénybe semmilyen kedvezményt, TB-d sem lesz.

2014. nov. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem mert a TVSZ-ben nem írtak ilyenről semmit. A passzív félévről pedig úgy tudom, hogy a diákomat kell leadnom, de TB-t meg ilyesmit fizetnek.
2014. nov. 17. 11:09
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is úgy gondolom, hogy passzív félévre nem fizetik a TB-d
2014. nov. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez a TB kérdés örök téma, mert ugyan sehol nincs leírva, hogy passzív félévben nem vagy jogosult, de az sem, hogy igen. Valahogy úgy van megfogalmazva, hogy "tanulmányok ideje alatt" van jogosultság, a passzív félév viszont nem annyira számít tanulmányi időnek.
2014. nov. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
fizetni kell
2014. nov. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!