Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvesznek ilyen átlaggal a...

Felvesznek ilyen átlaggal a budapesti Károlyi Mihály Spanyol Tannyelvű Gimnáziumba? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

4,6-os átlagom volt 7. év végén, jelenleg, ha minden így megy a 8.-as félévim kitűnő lesz. Van így esélyem bejutni? És a felvételin kb. hány pontot kéne elérnem? Milyen az iskola magában? Vonattal járnék be, érdemes az iskoláért bejárnom Bp-re mindennap?

A szóbelin mit szoktak kérdezni?

Köszi a válaszokat. :)



2014. nov. 17. 20:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát, ez teljesen változó. Én most vagyok 9KNY-es a Károlyiban, és amúgy nagyon jó iskola. A felsősök is rendesek, a tanárok közül szinte mindenki jól magyaráz, és már egész jól tudok spanyolul, pedig még csak most kezdődött az év. :)

Amúgy ez nagyon kényes dolog. Függ a központi nehézségétől (amit én írtam, az elvileg olyan középszinten mozgott, ott 85 pontot szereztem összesen).

A szóbeliről is ugyanezt tudnám mondani - nincs két olyan ember, akinek ugyanazok volnának a tapasztalatai. Teljesen változó, tőlem matekból algebrát, szerkesztést stb. kérdeztek, magyarból pedig verselemzést, szerkezetet, írói életpályát...

Az átlagoddal nem lesz baj. Igazából az a legfontosabb, hogy jól írd meg a központit, a szóbelin meg akkor is legyél magabiztos, ha éppen nem tudod, amit a tanár kérdez.

A vonatról pedig annyit, hogy az egyik osztálytársam Monorról jár be, szóval megoldható, de nagyon koránra kell állítani az ébresztőt.

Sok sikert! Kíváncsi vagyok, sikerülni fog-e. :)

2014. nov. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, most kicsit megnyugodtam, mert sokan írták az iskoláról, hogy nem valami jók a tanárok és a közösség.

Én már hetedik eleje óta ezt az iskolát néztem, akkor is nagyon tetszett, és most, hogy így leírtad mégjobban. :) Szerdán voltunk is ott, de akkor nem engedtek be (másik iskola nyiltnapjáról mentünk), mondták, hogy jöjjünk vissza nyiltnapra, szóval hétfőn megnézzük belülről is a nyiltnapon. :)

Felvételivel remélem nem lesz gondom, magyarból 5-ös vagyok, és a felvételi előkészítőkön is 45-50 pont között írtam eddig :) A matek már kicsit húzósabb, de azért remélem meglesz. :)


Azt esetleg, még meg tudnád mondani, hogy mikor iskolákat kell megjelölni beírhatom a Károlyit háromszor egymás után? Legfőbbképpen a Spanyol-angol érdekelne, de ha oda nem vesznek fel akkor a spanyol-német, spanyol-orosz is szóba jöhet. :)

2014. nov. 20. 19:17
 3/3 anonim ***** válasza:

Persze :) Csak itt is van egy árnyalatnyi különbség. Úgy értem, a spanyol-angolra jelentkeznek a legtöbben, és ezért kicsit nehezebb helyet szorítani magadnak, mint mondjuk a spanyol-oroszra. Természetesen nem lehetetlen, hiszen én is itt vagyok :)

Szóval nyugodtan beírhatod egymás után a szakokat.

Ha még bármi kérdésed lenne az iskolával kapcsolatban, csak szólj! :)

2014. nov. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!