Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tippek a központi felvételihez?

Tippek a központi felvételihez?

Figyelt kérdés
Nyolcadikos vagyok, most fogok először felvételizni. A magyartól nem félek, maximum a mondásokkal lesz egy kis gondom, de a matektól elmondhatatlanul félek! A számolós és geometriai feladatok még mennek, de a logikai és kikövetkeztetősek mondhatni egyáltalán. Tudom, hogy csak annyit tudok tenni, hogy gyakorlok, és gyakorlok is! Pont ma nyomtattam ki vagy 20 feladatsort, amiket majd meg is oldok, aztán ellenőrzöm. De akkora a nyomás, mindenki csak a január 17-ét szajkózza, már pár rossz jegy is becsúszott, ingerlékeny vagyok, bőghetnékem van... Mikor kapok négyesnél rosszabb jegyet kapok, már úgy érzem összedőlt a világ, nem fognak felvenni, nem lesz belőlem semmi. Persze, tudom hogy egy rosszabb jegy nem feltétlen meghatározója ennek az egésznek, mert a felvételi százszor jobban számít, és ott kell igazán teljesíteni, de most ez a helyzet. Igazából, nem is tudom milyen válaszokat várok, de napról napra elveszettebbnek érzem magam.

2014. nov. 18. 12:59
 1/7 A kérdező kommentje:
Most nézem, hogy milyen hülyén fogalmaztam. Bocsi!
2014. nov. 18. 13:02
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Először is, ne idegeskedj, mert ezzel a stresszel ronthatod el. Nem szabad. Egyébként nem nehéz. Képzeld azt, hogy ez egy tz. Gyakorolj sokat, és menni fog. :) Én a kettőt együtt 60%-ra írtam, és bekerültem egy kéttannyelvű suliba. A tanulmányi eredmény nagyobb súlyú,. Arra figyelj. (Persze figyelembe veszik a központit is!!) De nem szabad rástresszelni, mert attól csak rosszabb lesz. Nyugi. Menni fog :) :)
2014. nov. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt jól mondja az első, hogy valóban nem kell streszelni. De azt rosszul tudja hogy a a hozott jegyek jobban számítanak. Ha a standard esetet nézük akkor 50% központi, 25% hozott jegyek, 25% szóbeli. Persze ettől eltérhet valamelyest.
2014. nov. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát, köszi szépen! :) Nekem 70 és 80 pont között kéne megírnom, hogy behívjanak a szóbelire.
2014. nov. 18. 13:44
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudja rosszul az első. :)

Az iskolától függ, mit hogyan számít be. És a hozott jegyed a tuti, arra tudsz gyúrni, sokat nyom a latba. A legtöbb iskolában "beszámítják", hogy a központit egy vizsgadrukkos helyzetben írják a gyerekek és pont ezért fontos hozott jegyed. Ha születik egy elrontott matek felvételi, és mégis jó a matekjegyed, az nyilván azt jelenti, hogy nem vagy rossz matekos, csak nem voltál formában. Mondom, iskolafüggő.

Ennek ellenére én azt javaslom, hogy ha tudod, mi a gyengeséged, akkor menj tanárhoz és javítsd ki. És magyarból meg mindent bele.

2014. nov. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az teljesen igaz, hogy iskolafuggoek a jegyek, de azzal nem ertek egyet, hogy ez nem igazan olyan ,,rossz napja vol5 a gyerenek es elszarta" elven mukodik (mar bocsanat a kifejezesert). Sot epp ellenkezoleg! Ha elrontod az irasbelit, de a jegyeid jobbak, azt gondoljak, hogy csak kegyelembol kaptal jobb jegyet, foleg addig amig nem mesz szobelire.


Nyugodj meg, ne stresszelj, ez a legfontosabb. Az en iskolamban is, mint szerintem a legtobben sulyozzak az irasbelit a legvegso pontoknal es sorrendnel, de a jegyeket te valasztod ki az adott tantargyak kozul, hogy melyiket viszed, illetve hogy melyikbol szobelizel. En a felveteli utan teljesen kivoltam, mert csak 82%ra irtam, es ez szart sem ert abba ahova menni akartam. Vegul behivtak szobelire az osszes suliba amit beirtam, de nem mindegyikbe vettek fel (pl oda sem ahova menni akartam). Azt most itt vagyok egy sokkal jobb suliban, es ezt csak a 100%os szobelinek meg a jegyeknek koszonhetem. A lenyeg, hogy gyurj mindenre amire tudsz, de ne kenodj el, ha valami nem jon ossze. A lenyeg, hogy a szobeli ponthatart elers es onnantol kezdve meg barmi megtortenhet. Tapasztalat :)


Amugy melyik iskolakban gondolkozol?

2014. nov. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Sziasztok! Tudom,hogy a kérdező már réges régen tette föl ezt a kérdést,viszont úgy gondolom,hogyha még bárki is végigolvassa ezt,kaphat egy kis motivációt.Sajnos én is ezzel a porblámával küszködök,fél év,és nyakunkba újra a felvételi.Hogy mit tudsz tenni?Elsősorban,amint azt már mindenki elmondta,tanulj,tanulj és tanulj.Olvass sok könyvet,ez is fejlesztheti a koncentrációd,olvasóképességed,rövidtávú memóriád(gondolok itt egy hosszabb regényre)

Ha nem sikerül megoldanod egy feladatot,ne keseredj el,fuss neki újra,és újra,ameddig nem jut eszedbe bármilyen ötlet.

Én személy szerint nagyon ki szeretnék(és fogok is)próbálni egy koncentrációs tábort,nézzetek utána a neten.Úgy gondolom,ez is fejlesztheti a koncentrációdat.

Tartsd szem előtt a céljaidat!

Tedd fel magadban azt a kérdést,hogy mi ezzel a célod?Mi az ambíciód a jövődről?A mostani adottságaiddal képes vagy-e megvalósítani azokat, vagy sokat kell még dolgoznod a kívánt eredményért?Próbáld kihozni magadból a maximumot, amikor ott ülsz,akkor próbálj megnyugodni,és csak a célodra koncentrálni,relaxálj egy pár másodpercig.Ha tudod,hogy mindent beleadtál,már nem veszíthetsz!És hogy miért?Tegyük fel, hogy nem sikerült kellőképpen..De te megtették mindent nemigaz?Tudod,hogy ha nem is sikerült úgy,ahogy akartad,nem azért nem sikerült, mert nem tetted maximálisan oda magad (ezt ne úgy értsétek,hogy sok tanulással nem javulhat/javulni fog az eredményed,ez csak egy szimplán felvetett lehetőség.Hidd el,ha tényleg készülél rá,biztosan jó eredményed lesz:) )Ha pedig sikerült,onnantól már csak arra ügyelj, hogy a szorgalmad ne lankadjon.Ne hagyd hogy agyon stresszeld magad,amikor ott vagy.Ne engedd hogy nagyon felzaklasd magad,mert akkor lehet,hogy végül ez lesz hatással a teljesítményedre.Amikor a hatodikos felvételit megpróbáltam,ezért szúrtam el(többek között)mert azon agyatlan hogy:"Úristen Úristen,nem fog menni,elcseszem,és az egész életem romba dől"A hab a tortán az volt, hogy odajött hozzám az ofő,a keze közé fogta az arcom,és azzal próbált nyugtatni,hogy "minden rendben lesz"Ennek hatására már bőgni kezdtem,na és hát ez végleg kiverte a biztosítékot.Elcsesztem.Vissza gondolva jó cringe voltxd.Visszatérve,ne hagyd,hogy kizökkentsen bármi is a higgadtságodból,próbálj nyugodt maradni.Ééés közben összehoztam egy kisregényt.Na mindegy.Hirtelenjében ennyi jutott eszembe.Próbáld a legtutibb énedet összekaparni arra a napra,(meg azért máskor is:'))!Ne hagyd el magad!Ne engedd,hogy mások lehúzzanak.!Én hiszek benned!:)

2020. júl. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!