Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE / Károli Pszichológia -...

Pete555 kérdése:

ELTE / Károli Pszichológia - tapasztalatok, vélemények?

Figyelt kérdés

1, Milyenek az oktatók - motiváltság, előadásmód, korrektség?

2, Tárgyak - érdekesek? Gyakorlatorientáltak?


Engem elsősorban a kognitív pszichológiai része érdekelne, úgy látom, hogy az ELTE-n sok tárgy épül rá. PPKE tetszene, de Piliscsaba miatt kiesik.


Ami NEM érdekel: "Büfészak" jeligére érkező vélemények van egy sikeres vállalkozásom, ezt hobbiból csinálnám. A pontszámom is megvan.



2014. nov. 18. 21:01
 1/5 anonim ***** válasza:
67%

Ha jól tudom, az idei tanévtől a Pázmány pszichója is Budapestre költözött, ennek érdemes utánajárnod!


Az ELTE nem túl gyakorlatorientált, viszont a kognitív vonal elég erős itt. A tanáraink nagyon jó szakemberek - bár nagyrészt kutatók, ebből is adódik az elméleti orientáció. Egy-két rossz előadó van csak, de biztos vagyok benne, hogy nincsen olyan szak, ahol ne lenne. Összességében nagyon jók a tanárok, érdekesek az órák, korrekt a számonkérés és az osztályzás. A tárgyaink is érdekesek - persze ez relatív, kit milyen terület érdekel ugye... De én eddig a nagyon bioszos tárgyakon kívül mindent szerettem, és azokat sem utáltam, csak nehezebben boldogulok velük.


Én a Károliról sajnos nem tudok nyilatkozni.


Egyébként nem kötözködésként, pusztán kíváncsiságból, hogyan képzeled el a hobbi-pszichológiát? Mit akarsz csinálni vele, főleg a kognitív vonalon? A 3 éves BA képzés önmagában semmi, hobbiból pedig nincs túl sok értelme 5-7 évig tanulni szerintem. De persze te tudod, csak kíváncsi vagyok az elképzeléseidre :)

2014. nov. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mazlid van kerdező mert én meg a Karolira járok.:D


A legtöbb tanar jó de mivel sokan több helyen dolgoznak ezert vannak oraelmaradasok.

Én elsős vagyok szóval egyelőre az alapozas es a kiszóras megy. Eleg kemeny a biosz ha nem voltal faktos. A matek viszont tűrhető pedig az nekem problemas resz volt gimiben.


Amiert nem szeretem a helyet hogy borzalmasan szervezik a dolgokat masreszt a pszichologiai intezet a vilagvegen van,a külső Bécsi úton. Tömegkozlekedessel rettenet a megkozelitese.

2014. nov. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a válaszokat. Pázmányra még ránézek, de ELTE ezek alapján tetszene.


A hobbira válaszként: érdekel a téma, tehát akár így, akár önképző módon mindenképpen szeretnék foglalkozni vele. Marketing tanácsadói cégem van, itt pedig elég jól lehet hasznosítani a tanultakat. Önismereti szempontból is hasznos... :)


Várom a további véleményeket, tapasztalatokat.

2014. nov. 19. 12:53
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Haha 2es válaszoló, várd ki a vizsgaidőszakot.. :DD Cz. vizsgái híresek :)

Kedves kérdező, én is Károlis vagyok. Én a tanáraimat szeretem, szerintem elég kedvesek meg jófejek. A többség előadása érdekes, fenntartja a figyelmet, és elég korrektek is. A Károli gyakorlatorientáltabb, és a legtöbb tanárunk gyakorló pszichológus, és nem vagy csak másodsorban kutató. A kognitív vonal szerintem az Elte-n erősebb lehet, de itt sincs háttérben :)

2014. nov. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A Pázmány pszichója Budapesten van, oda járok, ha kérdésed van, írj nyugodtan. :)
2014. dec. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!