Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Első féléves vagyok államilag...

Első féléves vagyok államilag támogatott képzésen, és sajnos nem igazán sikerült túl fényesre ez az félév (tuti hogy nem lesz meg minden tárgyam). Mi van ha kilépek és újra leadom a jelentkezésem?

Figyelt kérdés
Szóval nem szeretnék átkerülni fizetősre (nagyon nem - olyannyira, hogy ha átkerülnék, ott is hagynám az egyetemet), viszont ilyenkor nem tudom, hogy hogyan van a hallgatói nyilatkozatban, vajon államilag támogatottan el tudnám kezdeni újra ugyanazon a szakon, vagy ilyenkor már csak önköltségesre vennének fel? Illetve mi van, az elhasznált 1 félévemmel; ki kell fizetnem az államnak, vagy csak elhasználtam a 12-ből 1-et, és akkor 11-ből lehet gazdálkodnom? Nagyon happy lennék, ha ezt így meg lehetne oldani, érzem hogy másodjára már sikerülne, és onnantól egyenesbe jönnék, de így egy kicsit túl gyors volt a tempó.

2014. nov. 19. 14:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem nagy gond, ha nincs meg az összes tárgyad, emiatt kár aggódni. Nagyon sokan kezdik így az egyetemet, mert új környezet, új követelmények, minden új. Nézd meg az esetlegesen nem sikerülő tárgyakra mik épülnek, mert simán lehet, hogy később párhuzamosan fel tudod venni a többi tárgyaddal és nem szenvedsz bármilyen hátrányt.


Egyébként amit felvázolsz, az elméletben létezik, de nyilván sehol sem hangoztatják, így leírva sincs. Ha első félév után kiiratkozol - amit nem célszerű, mert mi van ha mégsem vesznek fel újra, inkább passziválj -, újra jelentkezel és ha felvesznek, akkor a már megcsinált tárgyakat is el tudod fogadtatni, annyival kevesebb órád lenne. Tehát gyakorlatilag ugyanott lennél.


Szó ami szó, én ennyi információ alapján azt ajánlom, hogy folytasd, mert még így is hamarabb befejezheted a szakot, mint ha újra felvételiznél.

2014. nov. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi megnyugtattál :D
2014. nov. 19. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!