Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 30 kredites szabály, passzív...

30 kredites szabály, passzív félév, szakváltás, SZE-MTK?

Figyelt kérdés

Szóval első félévem az egyetemen, és már látom, hogy ez a szak nem az igazi - lényegtelen mi miatt -, és szakot szeretnék váltani. Első félévben 10 kreditem sem lesz, szerintem, és két lehetőséget vázoltam fel magamnak:


Az első, hogy megpedálozom a második félévet olyan tárgyakkal, amik a másik szakon is jók, és megszerzem a 30-at, ez így teljesen jó, csak nehéz.


A második, hogy passziváltatom a második félévet, csak nem tudom, hogy akkor ez a 30 kredites szabály hogyan lesz, értem ezalatt, hogy akkor tiszta lap, vagy a következő év szeptembere számít majd?


És ha az elsőt választom, de nem jön össze a 30 kredit, akkor mi lesz? Kiraknak és csak fizetősre mehetek vissza?


Köszi a válaszokat!



2014. nov. 19. 23:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, ha nem lesz meg a harminc kredit a két félév alatt, akkor átraknak fizetősre
2014. nov. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Meg ha ebben a félévben nem lesz meg a tíz kretit sem, akkor a másodikban is tizenötnél több kreditet kéne összegyűjtened és ha nem sikerül, szintén átraknak majd fizetősre
2014. nov. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
én egyetemet váltottam, és 15 kredit kellett / félév hogy átvegyenek,erre is figyelj szerintem, nemtudom egyetemen belül hogy van :S
2014. nov. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!