Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » "Hogyan" lehet jogra ilyen...

"Hogyan" lehet jogra ilyen magas pontszámot elérni? (464 pont) Aki bejutott már valamelyik egyetemre milyen eredményekkel?

Figyelt kérdés
11.es vagyok, és érdekel a jog, a magyarral és a törivel nincsenek gondjaim. Szerintem átlagos képességű gyerek vagyok, ha tanulok megy minden, de 464..az rengeteg pont. Aki már bejutott jogra ő milyen eredményeket ért el érettségin? Mennyire "szadizós" a jog egyébként?

#egyetem #jog #jogász #pont #érettségzi
2014. nov. 22. 23:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Kettő 91%-os emeletszintű érettségit kell írnod, ha ezzel a pontszámmal számolsz. Javaslom, amúgy, hogy ennyire ne tervezz előre, mert addig bármi lehet.

Ha nem tudsz rövid idő alatt nagy anyagrészt megtanulni, akkor inkább ne legyél jogász.

2014. nov. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem :/
2014. nov. 23. 08:27
 3/7 anonim ***** válasza:

Most vagyok másodéves az ELTE-n (sajnos fizetősön, 9 pont hiányzott az államihoz :( ) és valóban így van ahogy az előttem szóló is írta: nagy anyagrészeget kell relatív rövid idő alatt megtanulni (1-2 nap illetve hét).

Nem mondom, hogy nem nehéz, de egyáltalán nem olyan borzalmas mint amivel engem (is) riogattak a felvételi előtt!!! Tehát abszolút teljesíthető egy "átlagos képességű gyerek"nek is! :) Vannak persze itt is kiemelkedő zsenik, de azért nem ez a jellemző!

2014. nov. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem emlékszel hogy körülbelül hány százalékosak lettek az eredményeid?:/ valamint te miből tettél emeltet?
2014. nov. 23. 15:36
 5/7 anonim válasza:
Én most vagyok másodéves, és 422 ponttal jutottam be az Eltére. Minden évben megvannak a szívatós tantárgyak, de ha rendszeresen tanulsz akkor teljesíthetőek. A tanárok is megmondták, hogy nem zseniket várnak ide, hanem olyan hallgatókat, akik tudnak tanulni. Szóval szerintem érdemes megpróbálnod a bejutást ha érdekel a szak, nem baj az ha kicsit kevesebb ponttal jut be az ember :)
2014. nov. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
angolból (83%) és töriből (86%) emelteztem, a matekom (83%), infom (81%) és a magyarom (95%) középszintű volt, plusz volt egy felsőfokú angol nyelvvizsgám is, és minden évvégi jegyem 5-ös volt; így lett összesen 455 pontom
2014. nov. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

azta..hát akkor azt hiszem lemondhatok hogy bejutok államilag támogatottra...

amúgy köszi a válaszokat, mindenképp ez lesz az első helyen...:)

2014. nov. 24. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!