Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Külföldről hogy kell jelentkez...

Külföldről hogy kell jelentkezni magyarországi egyetemre?

Figyelt kérdés
Konkrétan a Széchenyi egyetemre szeretnék jelentkezni Műszaki menedzser szakra levelezőn(keresztféléves). Szlovákiai magyar vagyok. Olvastam, hogy a szlovák érettségimet B2-es nyelvvizsgaként számítják be. Angolból is B2 szinten érettségiztem, akkor ezt is beszámítják? Fog kellenem újra tenni egy angol nyelvvizsgát, vagy akkor nekem angol tantárgyam nem is lesz? Milyen tantárgyaim lennének ezen kívül?

2014. nov. 24. 11:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Keresztféléves jelentkezés határideje november 15-e volt. Következő a februári jelentkezés lesz, amikor a normál őszi szemeszterre tudsz jelentkezni.

Itt a mintatanterv:

[link]


A mű.nem szak kimeneti követelménye nyelv szempontjából csak ennyi A JOGSZABÁLY SZERINT:"legalább egy idegen nyelvből államilag elismert, középfokú (B2) komplex típusú nyelvvizsga vagy ezzel egyenértékű érettségi bizonyítvány vagy oklevél megszerzése szükséges."

Azaz a szlovák érettségid megfelelő lesz a diplomázáshoz, nem kell feltétlenül nyugati nyelvből a nyelvvizsga.

Az angol érettségid megfeleltetését nem tudom, erről nem tudok mit mondani, de a leírtak alapján ez nem is szükséges neked legalábbis ehhez a diplomához. (az életben persze nagyon nagyon kell, és a szakdolgozat megírása is nehéz nyelvtudás nélkül)

Egyébként legtöbb egyetemi szakon nincs külön nyelvoktatás, vagy csak minimális, amivel nem sokra megy az ember. (kivéve persze ha nyelvszakos akkor van bőven :) )

2014. nov. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :)

Akkor erről sikeresen lecsúsztam...

A diploma megszerzéséhez egy idegen nyelvből középfokú B2 típusú nyelvvizsga szükséges. (angol, német, francia, olasz, spanyol, orosz - 2011/2012 tanévtől felmenőben ettől eltérni kérelemre SEM lehet!) - ha jól értem, akkor az angol nyelvvizsgára lesz szükségem. Jelent így nekem a szlovák érettségim valami pluszt a felvételikor?

2014. nov. 24. 12:45
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezt honnan veszed a nyelvvizsga dolgot? Én a hatályos jogszabályt néztem, ott nem írja hogy milyen nyelvből kell a nyelvvizsga csak hogy egyből legyen.
2014. nov. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Már látom honnan vetted..ezek szerint az egyetem szigorúbb feltételeket szab, mint a jogszabály.
2014. nov. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!