Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyenek ezek a budapesti...

Milyenek ezek a budapesti középiskolák:Semmelweis Ignác Szakképző Iskola, Kanizsay Dorottya Egészségügyi Szakképző Iskola, Raoul Wallenberg Szakközépiskola, Fodor József Szakképző Iskola esetleg a Bókay János Szakközépiskola?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hgy milyenek illetve milyen színvonalú oktatás folyik bennük és úgy általában minden. Mivel nem vagyok pesti még csak hírből sem tudok róluk semmit. Lányom most fejezi a 8. osztályt vidéken. Véleményeket ,információkat előre is köszönöm.
2014. nov. 29. 09:06
 1/7 anonim válasza:

Kicsit késve, de talán hasznos infó :)

A Semmelweis Ignác egy átlagos eü suli, nagyon kicsi épület, nincs igazán jó felszerelése, és igazán fegyelmet sem láttam, mikor három alkalommal ott jártam két éve, egy közepes átlaggal már simán be lehet kerülni, akárcsak a Kanizsayba. A Kanizsay is nagyon kicsi épület, azt hiszem három(?) iskola van egy épületben, konkrétan egy lépcsőház az iskola, a tornatermük akkora mint egy osztályterem... nem tudom... nekem az egész egy labirintus volt. De a diákok nagyon kedvesek voltak, akárcsak a tanárok.

A Fodor Józsefet nem ismerem igazán, így arról nem tudok mesélni.

A Bókay János sajnos eléggé elvesztette a szememben a hitelét, mivel manapság már mindenkit felvesznek, és mivel a nyolcadik kerület szívében van, a legrosszabb környékén történnek ott furcsa dolgok. Mikor én voltam még maga az igazgató helyettes sem tudott rendes összefüggő mondatokban beszélni.... számomra ijesztő azaz iskola.

A Raoul Wallenbergről már sokkal jobban tudok mesélni, hiszen oda járok.

Egy erősebb négyes átlaggal, meg egy jó központival már felveszik az embert, rengeteg a jelentkező, mikor én felvételiztem voltunk az egészségügyi részlegen félvételre várók 170 valamennyien, és 90 embert vettek fel hozzánk.

A másik két középiskolai tagozaton (pedagógia, szociális) még nagyobb a verseny általában, és sokan esnek át onnan az egészségügybe, mert ott csak egy-egy osztályt indítanak.

A tanárok nagyon kedvesek és humánusak, persze itt is vannak szigorúak, meg hatalmas elvárásokkal rendelkezők, de hol nincsenek ilyenek.

Az épület hatalmas, nagyon tiszta, és jól felszereltek a termek.

A lányok viszont erős többségben vannak a fiúkhoz képest. Az is ritkaság, ha 3 fiúnál több van egy (30 fős) osztályban. Igazi nő uralom van.

Az iskola szervezettsége is kiváló, a honlapon mindig lehet értesülni mindenről.

Havonta vannak kirándulások az ODK szakkörrel, van kémia szakkör ahol pl. csillagszórót is csináltak már, színjátszókör, akik félévente előadnak valamit (nem összekapkodott kis valamit) idén decemberben például a Színház Fantomát adták elő :)

Ha középiskolákat nézünk akkor egy erős középmezőny, viszont szakközépiskolákat nézzük akkor ott van az élmezőnyben.

Erősek az elvárások. Én anno általános iskolában 4,6-os átlaggal jelentkeztem, és kilencedikben azokból a tárgyakból, amikből előtte a tanulással ötös voltam, akkor még a napi 1-2 óra tanulással is szenvedtem egy esetleges kettesért. Dehát... nehéz az átállás egy középiskolai rendszerbe az általánosból.

Viszont második félévtől általában már könnyebb szokott lenni (legalábbis nekünk az volt) mert már tudtuk melyik tanár mit vár el.

Ha esetleg lenne még kérdésed, nyugodtan írj nekem :)

2015. jan. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a sok hasznos információt.Nem jött későn. :)

A központi elég jól sikerült, úgyhogy most várakozunk.

Üdv

2015. febr. 3. 00:18
 3/7 anonim ***** válasza:

A Fodor József az szaksuli

A lány melyikbe jelentkezett?

2015. ápr. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A Kanizsay meg Újpesten van -
2015. ápr. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Na, hogy sikerült a felvételi?:)
2015. ápr. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A felvételi jól sikerült. :) Mivel a Wallenberg iskola körüli cirkusz elrettentett a Semmelweisbe jelentkeztünk, ahova sikeresen bejutott. Mivel írtad, hogy a Wallenbergbe jársz, eszembe is jutottál, mikor a szétszaggatásáról volt szó és így ismeretlenül is nagyon sajnálom a történteket és , hogy ilyen helyzetbe kerültél. Remélem rendeződött-rendeződik a helyzet.
2015. jún. 28. 21:49
 7/7 anonim ***** válasza:
Gratula hozzá -
2016. márc. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!