Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen szintu francia nyelvtud...

Milyen szintu francia nyelvtudas kell ahhoz, hogy valaki el tudja olvasni Jules Verne konyveit?

Figyelt kérdés
A kozismertebb konyveire gondolok pl. Nemo kapitany.
2014. nov. 29. 13:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Én francia szakosan olvastam Vernét, elég masszív tudás kell, de azért nem akarlak elijeszteni. Próbáld meg, kezd el érted-e v ha nem megy olvasd a könnyített verziókat. A Francia Intézetben vannak ilyen könyvek, de a neten is.
2014. nov. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt. Egyenlore a tudasom 0, viszont nagyon szeretem a muveit, es gondoltam franciaul egy kozepfoku tudassal azert elvezhetobb mint magyar forditassal.akkor ezek szerint ez nem eleg, kar, pedig nem tunik nehez nyelvezetunek, egesz konnyed olvasmany magyarul.
2014. nov. 29. 13:47
 3/4 anonim ***** válasza:
Modom válaszd a könnyített verziókat, amelyeket már egész kis tudással lehet olvasni. Örülök, h segíthettem.
2014. nov. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Próbálj nekiállni a Nemo kapitánynak, aztán meglátod, mennyire mész. Magyarul azért tűnik "könnyűnek", mert ismered a kifejezéseket, a szavakat, és mert általban a fordítások mai nyelven íródtak.

A francia eredeti viszont a XIX. század nyelve, ami nem mindig azonos a maival. Verne szakkifejezéseit is nehéz szótár nélkül megérteni. Nehéz, mondom, de nem lehetetlen, még középfokú tudással sem.

Arról nem is beszélve, hogy egy-egy ilyen könyv elolvasása nagyon nagy mértékban növeli a szókincsedet és a szövegértésedet, úgyhogy mindenképpen fogj bele, legföljebb egy idő után "lecsapod".

Fontos, hogy ne egyszerre akard elolvasni az egészet, mint a magyar fordításokat, mert a sok ismeretlen szó hamar elveszi a kedvedet és kifáraszt, ez pedig nagy kár lenne!

2014. nov. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!