Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan lehetek igazságügyi...

Hogyan lehetek igazságügyi orvosszakértő?

Figyelt kérdés
Vagy törvényszéki patológus, van egyáltalán különbség? Tehát arra gondolok, aki boncol. 6 év orvosi + 5 év patológia rezidensi (ha jól tudom), utána még mit kell elvégezni?

2014. nov. 30. 16:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Most igazságügyi orvosszakértő vagy patológus? Mindkettő boncol, de közel sem ugyanaz a kettő.

Magyarországon kevés kivételtől eltekintve mindenkit boncolni kell. Ha csak a halál okára kíváncsiak, akkor azt a patológián végzik. De a patológus nem csak hullákat nézeget, hanem eltávolított szöveteket, szerveket is. A munkája nagy részét az teszi ki, hogy ezeket elemezgeti a mikroszkóp alatt, eldönti, hogy mi az az adott elváltozás, jó vagy rosszindulatú, ha rosszindulatú, akkor az épben távolították-e el stb.


Ha valaki erőszakos halált hal, baleset áldozata lesz, vagy éppen megöli magát, akkor nem csak az a kérdés, hogy hogy halt meg, hanem a történés körülményei is fontosak (ki tette, miért stb.). Ilyenkor az igazságügyi orvosszakértő boncolja az illetőt, és a rendőrséggel közreműködve próbálják kitalálni, hogy ki és miért tette.


Mindkettőhöz orvosi végzettség szükséges (6 év), majd utána 5 év szakképzés.

2014. dec. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, igen, tisztában vagyok vele, csak nem találtam sehol olyan képzést, hogy "igazságügyi orvosszakértő". Esetleg nem tudsz arról valamit, hogy ilyesmit az orvosi után hol lehet elvégezni? Én úgy tudtam, hogy csak az 5 év patológia után lehet szakosodni rá.
2014. dec. 8. 20:09
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem jól tudtad. A szakorvosképzés nem úgy zajlik, ahogy te (szerintem) elképzeled. Elvégzed az egyetemet, majd szétnézel, hogy hol hirdetnek meg igazságügyi orvosszakértői rezidensi helyet, és oda jelentkezel. És nem csak patológia után lehet menni, az igazságügyi orvosszakértői szakvizsga az egyetem után közvetlenül megszerezhető más képzés nélkül.
2014. dec. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen! :)
2014. dec. 18. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!