Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az iskolákban miért veszik...

Az iskolákban miért veszik véresen komolyan a fizika/kémia oktatást?

Figyelt kérdés
Mindkét tantárgyat fontosnak tartom, alapműveltségi szintig. Tehát tudjuk, hogyan épül fel, működik a világ, amiben élünk. De a trigonális bipiramis alakú 109,5 fokos kötésszögű apoláris molekula bemagoltatását már nem pontosan értem. Fizikából se tudom, hogy miért kell méteres képleteket megtanulni és azokkal számolni. Mi magyar-töri specesekként ugyanazon tanterv szerint megyünk mint a természettudományos osztály, csak fele akkora óraszámban, a tananyagon normálisan végigérni nem lehet, gyakorolni nincs idő. Nem tudom máshol hogy van, de nálunk mindig ebből a két tantárgyból gyalázatos az osztályátlag, ezekből kell a legtöbbet magolni, ezektől stresszelünk állandóan. És mindezt a semmiért, mert nem fog végülis sehová se számítani. Fakultációt pedig szinte senki nem akarja felvenni, mindenki örül, ha szabadul ezektől. Most úgyis mindent megreformálnak az oktatásban, ezeket a tantárgyakat miért nem lehet emerarcúbbá, szerethetőbbé tenni?
2014. dec. 4. 20:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Én az irodalommal és a történelemmel voltam régen így.

Utáltam a költők életrajzát bemagolni, meg a sok hü...et, a történelemnél azt, hogy ki kinek a kije, évre, napra pontosan.

2014. dec. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Honnan a francból tudnánk? Nem mi járunk oda.
2014. dec. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Persze mindenkinek másra áll rá az agya. Általánosságban kérdeztem, szerintem mindenhol ugyanaz a tanterv. IskolÁK volt a kérdés, nem iskolÁNK.
2014. dec. 4. 21:27
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem mindenhol veszik komolyan a kémia/fizika oktatást. De hidd el hasznos a fizika/kémia. Én a magyarral/törivel voltam így, utálom még mai napig is. Fizikában, kémiában nem kell magolni, hanem megérteni, és akkor könnyebb. Nekem pont, hogy magyar/töriből kellett magolni. Mindenki utálta a magyartanárt, a töritanárt már annyira nem. Számítani nem fog felvételin ha ilyen irányban akarsz továbbtanulni, de ha esetleg mégis, akkor meg rossz lesz. Szóval nem kell kijelenteni, hogy sehová sem fog számítani. Fizikából meg középiskolában biztos nincsenek méteres képletek, hidd el van annál sokkal rosszabb és nehezebb képlet. Teljesen megértem mit érzel. Miért nem teszik szerethetőbbé? Kinek mi a szerethetőbb. Nem szereted kész, nemsokára megszabadulsz tőle.
2014. dec. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Márpedig a Te iskoládat vetted alapul. Én nem tapasztaltam ezt a gimnáziumomban. És abban az iskolában sem, ahol én dolgozom.
2014. dec. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ezek szerint ez is változó. És tényleg ennek örülök, hogy hamarosan vége :-)
2014. dec. 4. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!