Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Leőweybe, vagy Babitsba...

Leőweybe, vagy Babitsba nehezebb bekerülni? (Pécs)

Figyelt kérdés

8.os vagyok, az átlagom 4-es, 5-ös (a 7.es évvégi átlagom 4-es lett, de az idei félévi szerintem jobb lesz). A Leőweybe emelt angolra mennék, oda járok előkészítőre is, azt fogom megjelölni elsőnek. Másodiknak a Babits művészeti tagozaton gondolkozok, mert szeretek rajzolni, és ott ugyebár sok rajz van (meg irodalom, meg ének stb...)

Odajáró diákok: tudnátok még pár dolgot mondani ezekről a sulikról?:) Melyikbe nehezebb bekerülni?



2014. dec. 4. 21:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy nem esek a leírt kategóriába, de én nem javaslom a művészeti tagozatot. Ismerek pár embert aki művészetis, és matekból, fizikából, irodalomból, történelemből igencsak visszamaradottak a többiekhez képest, mert az iskola ezektől túlságosan elvonja a hangsúlyt. Ami akkor nem lenne akkora baj, ha a művészkedésből könnyedén meg lehetne élni, de nem ez a helyzet. Hogy az alap műveltség ezen kívül mennyire fontos abba nem érdemes belemenni..

Én azt mondom nézz ki valami olyat, ami érdekel, és vezet is valahová karrierszinten, ne a szüleid tartsanak el 30 éves korodig, mert olyan szakmát választottál, amire nincs szükség. Angolosokkal is Dunát lehetne rekeszteni, bár igazán jó nem sok van, annyira igény sincs rá. Ha a suli ettől függetlenül kompetens a többi tárgy tekintetében is, akkor persze nem árt a + angol.

2014. dec. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ:)
2014. dec. 10. 17:56
 3/5 anonim ***** válasza:

teljes mértékben egyetértek az előző kommentelővel.

úgyamúgy mindegyikbe nehéz bekerülni. bár tény, hogy a művészetis babitsosok úgyamúgy nagyon tehetségesek, és országos versenyeket nyernek, meg ilyesmik, de a rajzzal sajnos a mai világban tényleg nem mész semmire, kivétel, ha nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon tehetséges és kreatív vagy.

úgyamúgy undorodom mind a két iskolától.

sznobok, ribik, nagyképű gazdagok.. utolsó utáni gondolotom lenne kb. bármelyik is. de te tudod.

2014. dec. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én a Leőwey emelt angolos osztályába jártam, bekerülni könnyű volt, elvégezni nehéz.
2014. dec. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia, én a Babitsba járok, angolos osztályba, én nagyon szeretem, nagyon jófejek a (mi) tanáraink, közösség is nagyon jó és áh, tökéletes :D van pár humános ismerősöm, szerintem az kicsit értelmetlen osztály, de nem igen tudok róla semmit mondani :) Ha a Leőweyben angolra akarsz menni, szerintem érdemesebb lenne a Babitsban is azt megjelölni, nagyon-nagyon jó itt az angol, megkockáztatom a Leőweynél ezerszer jobb:) sok sikert a felvételihez majd ^^
2015. jan. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!