Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BGF - vendéglátás turizmus...

BGF - vendéglátás turizmus angol nyelven. Miben más ez mint a "sima" magyar nyelvű szak? Úgy értem, pl. kötelező nyelvvizsga, vagy emelt (bár ezeket nem láttama felvis könyvben), vagy esetleg nehezebb bekerülni?

Figyelt kérdés
Gondolom hasznosabb ha angolul végzem el a sulit, mint magyarul. Egyik barátnőmnek azt mondták h nem járhat a SOTE angol nyelvű szakára, mert az külföldieknek van fenntartva. Igaz ez? Ebben az esetben is?
2010. jan. 31. 22:54
 1/3 anonim válasza:
Abban biztosan különbözik hogy fizetni kell érte nem is keveset félévenként ha idegen nyelven végzed. Nyilván mindent angolul tanulsz, igy elvárás a nyelv ismerete, de szerintem nem kell beleszakadni a tanulásban ezen a szakon. Nincs fenntartva amugy külföldieknek, jelentkezhetsz oda.
2010. jan. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
úgy láttam a könyvben, hogy indul államilag finanszirozott is meg költségtéritéses is (az 440000FT körül van)
2010. jan. 31. 23:26
 3/3 anonim ***** válasza:

Valóban indul finanszírozottam is, a fizetős pedig "csak" 320 ropi/ félév [link]

És nincs különösebb kitétel, ha idegen nyelvű képzésre akarsz járni. Sajna a helyzet az, hogy van egy pár tanár a BGF KVIK-en (elég jól belelátok a dologba, mondjuk így), aki vmelyik idegen nyelvű képzésen tanít, mert a papírja megvan arról, hogy tud angolul, a gyakorlatban azonban első előadáson megkérdezi, hogy hány külföldi van, ketten felteszik a kezüket, nyugtázza, hogy az nem sok, és magyarul folytatja a mondanivalóját. Persze ez nem általános, nem mindenki így csinálja. Azért kell tudni rendesen angolul hozzá, mert a vizsgák sem magyarul zajlanak.

2010. febr. 1. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!