Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE vagy más egyetemi osztatl...

ELTE vagy más egyetemi osztatlan angol-orosz tanári képzésben kell az orosz nyelv bármilyen előzetes ismerete vagy lehet teljesen a nulláról kezdeni?

Figyelt kérdés
Azért lenne ez fontos mert én angolból fogok emeltezni és sehol sem találok normális követelményeket, mert oroszt ugye én még soha nem tanultam (azaz kb. 4 órám volt még tavaly oroszul egy ilyen sulis verseny keretében). Úgy olvastam itt hogy például a btk szlavisztika szakon orosz szakirányban is lehet nulláról kezdeni és ilyen tanegységlistát már találtam és ott is ott van hogy kezdő nyelvgyakorlat is van, de nem tudom hogy a kezdő mit jelent. Mert én tényleg mivel soha nem tanultam max a betűket meg az írást esetleg kiejtést tudnám megtanulni addig. Egyébként ugye az angolban biztos vagyok és második nyelvem francia amiből középszinten fogok érettségizni, és gondoltam a franciára de az lehet még húzósabb lenne mert ott nem lehet kezdő szintről indulni én meg egy jó alapfokon vagyok franciából. Egyébként szerintetek melyik lenne érdemesebb angol-francia vagy angol-orosz középiskolai tanár képzés? Mondjuk én nem feltétlenül tanárként képzelem el a jövőm eddig nyelvszakra akartam menni de ugye mostmár csak osztatlan tanári lesz és így legalább meglenne a tanári diplomám?
2014. dec. 10. 16:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Szlavisztikára lehet nulla nyelvtudással jelentkezni, de semmiképpen nem ajánlom. Honnan tudod, hogy szeretni fogod és menni fog? Az ember nem megy egyetemre olyan szakra, amiről semmit nem tud.
2014. dec. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a választ! Én másképp gondolom mint te, mert én például szeretek nyelvet tanulni, csak ez érdekel és nem gondolom hogy nem fogom szeretni. Egy biztos hogy a törinél vagy magyarnál vagy bármi másnál jobban fogom szeretni, mert egyszerűen nem érdekel semmi más a nyelvtanuláson kívül. Ezentúl pedig tetszik az orosz nyelv, az hogy nem tanultam nem azt jelenti, hogy egyáltalán nem ismerem, nyilván hallottam már orosz beszédet és tavaly egy keveset tanultam is és tetszett :) De köszönöm a választ, bár azt nem értem miért jó mindenkinek kioktatni a másikat hogy mit csináljon, nyilván te jobban tudod mint én magam úgy hogy nem is ismersz
2014. dec. 27. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!