Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 7-es vagyok, lassan tovább...

7-es vagyok, lassan tovább kell tanulnom. Hova?

Figyelt kérdés
Az a helyzet gondolom minden másik diáknak így van, van egy megszokott baráti köröm, és nem szeretnék elmenni innen. Tudni illik, kisvárosban lakom, és 1 gimi meg egy szakmunkás van ami középiskola. 6 év végén kitűnő voltam, most úgy néz ki föciből nem kapom meg, de nem vagyok rossz tanuló. És év végére megpróbálok kitűnő lenni. Ha a helyi gimibe megyek, onnan is továbbtanulhatok? Onnan már más lesz komolyodok is sokat stb... De nem szeretnék egyrészt otthonról elmenni, másrészt a barátoktól elszakadni, és egy más környezetbe belecsöppenni. Ha a helyi gimibe végzek, nyilván nem olyan erős mint egy nagyvárosi elismert suli, de ha itt kitűnő leszek ugyanolyan nyílt folyosó lesz előttem, mintha máshol lennék? Vagy mitől függ?
2014. dec. 10. 18:36
 1/1 anonim válasza:

Heló!


Én jelenleg 8. osztályos vagyok.Hetedikbe még ráérsz eldönteni, hogy hova mész. Én is először a helyi gimibe akartam menni, amíg nem voltam nyílt napon. Nyolcadikosan mehetsz nyílt napra, órát látogathatsz, és ott eldöntheted, hogy tetszik-e az iskola, vagy nem. Erre egész február elejéig van idő körülbelül, ugyanis ekkor kell beadni a jelentkezési lapot. Ja meg egy könnyebb gimiben lehet jobban megadják az ötöst, de érettsgéin nehezebb lesz a helyzeted. Vagy egyes gimikben, mint pl. ahol én is voltam nyílt napon, néhány tanár az ottani tanulók elmondása szerint arra hajt, hogy menjél hozzájuk magánórákra. A tananyagot is így adják le.

A kompetenciamérés alapján is tudsz tájékozódni, hogy milyen képességűek az ott tanuló diákok.

[link]

Vagy van egy lista is ezekről a gimmnáziumokról (a legjobb 100, vidéki viszonylatban)

[link]

2014. dec. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!