Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Munka mellett megéri orvosi...

Munka mellett megéri orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikusnak tanulni? Ausztriában el lehet vele helyezkedni?

Figyelt kérdés

Őszintén szólva van egy vendéglátói végzettségem és az érettségit levelezőn tettem le.

Így munka mellett hogy nincs EÜ tapasztalatom el lehet végezni az egyetemet?

Mennyire keménye a munka illetve a tananyag az egyetemen?

A folyamatos sugárzás tönkre vágja az egészséget?

Ausztriában el lehet helyezkedni ebben a szakmában?

Nagyjából mennyit fizetnének kint?



2014. dec. 14. 19:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ a dolog, hogy melyik szakirányra szeretnél menni. én csak a képalkotó szakirányról tudok nyilatkozni.


Munka mellet el lehet-e végezni? igen, de nem garantálom, hogy egyszerű lesz. egy részmunkaidő szerintem belefér, ennél több már egyénfüggő.


Mennyire kemény? -> közepesen, nem egy büfé szak, de nem is egy orvosi. Vannak elég kemény tárgyak, néha elég sok zh/vizsga, de szerintem nem terhel agyon (azaz nem kell napi 24 órát tanulással tölteni). A munka keménység igencsak változó. Van ahol teljesen ok, van ahol viszont rettenetsen mennyiségű munka van. De ez nem csak kórház függő, hanem még osztályfüggő is úgyhogy nehéz erre mit mondani.


Sugárzás -> általában nem probléma, ha az ember ésszel csinálja nem lesz baja. Egyszerűen be kell tartani a sugárvédelmi előírásokat és kész. ahol én gyakorlatoztam az utolsó évben még a munkahelyi kivzsgálási szintet sem érte el a sugárzás mértéke (efölött lenne még a hatósági kivzsgálási szint ami még mindig csak kicsit veszélyes, de annak még a közelében sem jártak az elmúlt 10 évben).


Ja és egyébként nem mindenki dolgozik sugárveszélyes közegben a szakmában (UH,MR).


El lehet-e helyezkedni Ausztriában? Konkrét tapasztalatom nincs, de 99%-hogy lazán.fizetést nem tudom konkrétan, de jóval több mint itthon


egy képalkotós

2014. dec. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Én most jelentkeznék erre a szakra, de annyira magas a ponthatár, hogy nem tudom már honnan lapátoljak össze annyi pontot. Valakinek valami ötlete?
febr. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!