Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most mi az igazság a központi...

Most mi az igazság a központi ponthatárról? Orvosira mennék,380 pont kell, ha elérem, akkor bejutok vagy még úgy sem biztos?

Figyelt kérdés
Nézegettem az eddigi központi ponthatáros szakokat, és nem igazán változtattak a július 24.-ei kihirdetéskor, vagyis ugyanannyi volt, mint amit központilag meghatároztak.

2014. dec. 26. 16:44
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem,ez a 380 pont annyit jelent,hogy ez alatt senkit nem vehetnek fel,de a ponthatár lehet ennél magasabb.

Gondolj bele,egy egyetemen mondjuk 300 fős a keretszám.De 600 embernek van 380 vagy több pontja(simán elképzelhető).Hogy választanak ki közülük 300at?Névsor szerint?

Keretszámnál többet pedig semmiképpen nem vehetnek fel,nincs elég labor,oktató,eszköz stb.

Összefoglalva:Semmi értelme nem volt ennek a változásnak.

2014. dec. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
88%
Ez azt jelenti hogy ez a minimum ennél csak több lehet. Nevetséges is lenne orvosira bekerülni 380 ponttal.
2014. dec. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
55%

Ahogy fentebb írták, de ne keseredj el; ha nem jutsz be, jelentkezz egy ilyen irányú egy-két éves OKJ-ra, amíg azt csinálod érettségiz újra azokból a tárgyakból amiket néznek a felvételinél és tegyél le egy felsőfokú, de legalább középfokú nyelvvizsgát.

OKJ miatt bent maradsz a tanrendszerben, így nem kell még mindenféle járulékot fizetned, diákod is lesz. Ráadásul a közhiedelemmel ellentétben nagyon jó alapot ad az egyetemhez.

2014. dec. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
46%
* értelemszerűen csak abból érettségiz újra ami nem lett jeles.
2014. dec. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
78%

Hármas, te orvosira jársz? Szerintem rohadtul nem. Ez már a második kérdés, ahol, ezt az OKJ-s baromságot olvasom orvosival kapcsolatban. Az OKJ orvosi esetén konkrétan nem ér SEMMIT. Ha nem veszik fel, akkor egy évig rá kell feküdni a két emelt érettségire, meg a nyelvvizsgára és másodikra felveszik, ez az esély nagyban romlik, ha a tanulás mellett, kétes minőségű OKJ-s képzésekre jár, és pazarolja az idejét, továbbá olyan dolgokat tanul, amiknek köze sincsen az érettségi követelményekhez, de az orvosi egyetemhez sem.

Kedves kérdező, ha nem vesznek fel, otthon kell maradni egy évig, nem másik egyetemet, meg OKJ-s marhaságokat elkezdeni, mert csak az idő esetleg a támogatott félév (egyetem esetén) megy velük, és orvostanhallgatóként garantálom neked, hogy semmi pluszt nem adnak, és ezzel a medikus ismerőseim 99 százaléka egyet értene velem.

2014. dec. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszönöm a válaszodat! :) Sajnos már mindegy, elkezdtem a gyógyszerész szakot, de mellette készülök a két emeltre, viszont nagyon nehéz így, pláne pedig most vizsgaidőszakban
2014. dec. 26. 23:06
 7/26 anonim ***** válasza:
16%

a gyógyszerészre nem két emelt kellett?

Ja amúgy aki azt mondja, hogy az OKJ szar az nem tud semmit.

Szakmai alapokat megadja. Biofiz-t biokémiát anatot(latinul) nem, de hát ne várjunk már csodát ahova elég egy érettségi.

Gyakorló ápolóként pl baromi sok vért vehetsz meg nagyon sok szakmai dolgot megtanulhatsz ott. Rengeteg töltelék fasság van ilyen orvosi kommunikáció meg orvosi szociológia meg orvosi infó. Hagyjuk már. Mi ez a szar?! Mintha nem lenne elég félévtől függően az anat mellett épp biokémmel sejtbioszzal biofizikával vagy az örök favorit latinnal.

2014. dec. 27. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
De, gyógyszerész szakra is két emelt kellett. Igazából nekem nem az emeltekkel voltak a problémáim. Mind a két emelt érettségim jól sikerült, viszont a többit nem vettem komolyan és becsúszott elég sok 4-es is. Emiatt nem lett elég pontom. Mindenképp a két emeltet szeretném újraírni, mert ezekből van elég jó alapom, a többi érettségi tárgyhoz viszont nincs és nem is szívesen tanulnám őket. Itt is tanulok általános kémiát, sejtbiológiát, szóval benne maradtam a gyakorlatban, csak elő kell hívni a dolgokat. Köszönöm mindenki válaszát! :)
2014. dec. 27. 09:39
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

hát szerintem még mindig butaságot csinálsz, ha az orvosi a cél, pazarlod az állami féléveidet... aztán ha véletlenül csúsznál orvosin, honnan lesz 1 milliód?...


de azt se értem, hogy valaki, aki orvosira készül, hogy nem érti, hogyan húzzák a ponthatárt, nem oly bonyolult ez....

2014. dec. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Igazad van. Lehet, hogy butaságot csinálok, de akkor sem ülhetek otthon. Mi lenne, ha akkor sem sikerülne, hiába otthon maradnék? Akkor még a gyógyszerész szak is úszna és orvosi sem lenne.
2014. dec. 27. 11:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!