Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik a legkönnyebb Állam-...

Melyik a legkönnyebb Állam- és Jogtudományi kar Magyarországon, illetve mennyi az egyes egyetemeken a féléves tandíj?

Figyelt kérdés
Mennyi a féléves tandíja a PPKE-nek, PTE-nek, ELTE-nek, Miskolci és Debreceni egyetemnek? Hol a legkisebb bukási arány? Melyiket a legkönnyebb elvégezni?

2014. dec. 27. 07:44
 1/10 anonim ***** válasza:
49%

Te is nagyon elhivatott lehetsz, ha az a szempont, hogy melyik a legkönnyebb...


Menj a Károlira, az való az ilyeneknek!

2014. dec. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
20%
Attól függ. Ha vidékre is elmennél (bár nem tudom, hol laksz) csak hogy könnyű egyetemre járhass, akkor a Miskolci, Debreceni, Pécsi bőven megfelel az igényeidnek (e három közül tán még a PTE diplomája ér a legtöbbet). A fővárosban a Károli a leggyengébb, van egy ismerősöm akiről el nem tudom képzelni, hogy fél óránál tovább tud koncentrálni valamire a körömfestésen kívül, és mégis már harmadéves a KRE ÁJK-on, szóval van remény:) Az ELTE irdatlan kemény, amikor voltam nylít napon, nem is próbálták jobb fényben beállítani a kart, mondták hogy a diákokat már az első félévben bedobják a mélyvízbe, baromi sokat kell tanulni, rengeteg vizsgájuk van stb. A Pázmánynak és a Szegedinek jó híre van, azok még erős egyetemek, de nem annyira, mint az ELTE, és nem is olyan gyengék, mint a fentebb említettek.
2014. dec. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
De ha vidékre mész, akkor még a kollégiumi díjat is számold hozzá
2014. dec. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
De nagyon drága a fizetős
2014. dec. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az ELTE-t kerüld el ilyen hozzáállással, higgy nekem. ELTE-ÁJK-t végeztem, és vért izzadtunk minden vizsgaidőszakban (6-8 vizsgával MINIMUM), amíg a Károlisok konkrétan kinevettek minket.

Ők sima beadandóval letudták a vizsgáik egynegyedét kb., a fennmaradókon pedig csak jót szórakoztak, annyira nem vették komolyan.


De persze később meg egyáltalán nem mindegy, honnan van a diplomája valakinek...

2014. dec. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A féléves tandíj 250-300 ezer, de ha nagyon jól tanulsz, átvehetnek államira.
2014. dec. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
62%
Huh, az Állam- és Jogtudományi a legnehezebb egyetem - mindenhol.
2014. dec. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

Én Pázmányon végeztem, ami nagyon erősödik, de még mindig az ELTE a legerősebb, legjobb tanárok és legjobb hallgatókkal. De a Pázmány nagyon jön fel, érződik is pl. a záróvizsgák szivatásán, ami ott se piskóta, én bevallom őszintén fél évet tanultam megállás nélkül csak a záróvizsgákra és éjjel-nappal. Mint egy droid.

Szerintem a pécsi kar ad még jó diplomát, sok jó tanáruk van és Szegeden is. A kedvenc polgári jogi tk-m miskolci szerzők írták, Papp Tekláék pedig a Szegeden a legjobb társasági jogi tk-t. Szóval mindenhol találhatsz jó oktatókat, jó tankönyveket.

Mint minden tudományterületen, itt is sokat számít az egyéni hozzáállás, szorgalom, hogy forgasd a szakirodalmat.

Ha már muszáj leggyengébb egyeteme mondani, akkor az a Károli lenne, de csak azért mondom ezt, mert ismertem ott 4-5 srácot egy baráti társaságban, akik konkrétan (pedig én is csak cum laude lettem) a tudásom 10%-val nem rendelkeztek. Én szégyenkeztem miattuk, hogy ha azt valaki meghallja...

:D

2014. dec. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Gyere a győri SZE-ÁJK ra. :D

165000/ félév, 8100 a kolidíj havonta,

és nem kell megszakadni sem de mégis Dr. leszel


ha van további kérdésed nyugodtan írj! :D

2015. jan. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igaz 8 éves a kérdés, viszont ma is ezeket látom. Ezek, smiket itt írtatok, ha esetleg olvassa még valaki, ma is igaz? Tényleg a Károli a legkönnyebben elvégezhető?

Ez miben merül ki pontosan? Nincsenek beugrók, nem követelik szóról szóra az anyagot, vagy miért van ez? Engem érdekelne.

2023. jan. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!