Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Matek szakra vagy inkább...

Matek szakra vagy inkább általánosra menjek gimibe?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 8.-os vagyok, 3 hét múlva felvételit írok és utána már csak egy kis idő van eldönteni, hogy hova menjek gimibe. A nyíregyházi Krúdy gimiben szeretnék tanulni, de arról még fogalmam sincsen, hogy milyen szakon. Itt három osztályba lehet jelentkezni (a negyedik engem már nem érint mert hatosztályos), de ebből a háromból a biosz nem érdekel, így marad az A (matek) és a C (általános). Még nem vagyok biztos, hogy milyen irányban szeretnék egyetemre menni, de valami mérnök vagy közgazdász féle. Tudom, hogy ilyen gondolattal inkább matekra kellene mennem, de a matek elriaszt.. Heti 7 vagy 8 óra az nekem nagyon sok, pláne hogy nem nagyon szeretem a matekot ( Egyébként 5-ös vagyok belőle). (Általánoson viszont 3 óra van csak egy héten, és csak 11.-ben lehet majd faktot felvenni.) A másik ok amiért nem akarok matekra menni az az hogy az osztályomból és az ismerőseim közül SENKI nem megy oda, de általánosra többen is. És nekem meg nem túl jó első nap egy tök idegen társaságba bemenni.. Van egy harmadik ok is, az az, hogy abba az osztályba kb 25 fiú és 10 lány jár, és a 35-37 gyerekből általában csak max 10-15 normális (ahogy hallottam). Kockákkal, matek zseni "antiszocikkal" van tele.. Szóval ennyi, nem tudom, hogyan döntsek, mert legalább annyi érvem van matek mellett is mint általános mellett... Tudnátok nekem haszos tanácsot adni? Előre is köszi:)

2014. dec. 28. 21:26
 1/2 anonim ***** válasza:

ha mind a 2 négy évfolyamos, akkor a matekosba menj. ne az miatt dönts, hogy hány embert fogsz ismerni és hányat nem, majd úgyis összeszoktok.

én nem matekos vagyok, de a sulinkba van matekos osztály.. hát nem lehet róluk elmondani hogy tök kockák, akiknek nincs semmi humorérzéke...

egyébként meg ha közgazdász akarnál lenni, akkor szerinted ott nincs matek? az nem riaszt el?

2014. dec. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia, én oda járok, 11.-es vagyok, ha írsz privátot válaszolok a kérdéseidre! :)
2014. dec. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!