Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik képzésen van több /...

Melyik képzésen van több / nehezebb matek? Villamosmérnök, programtervező informatikus, vagy fizikus?

Figyelt kérdés
A matek szakot nem teszem bele, mert az a legnehezebb matek szempontjából ez egyértelmű. Viszont a sorrend utána már kérdéses számomra. Vélemények?

2014. dec. 29. 16:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Hát elég nehéz eldönteni, mert kétlem, hogy bárki járna prog tervező infora és fizikára is hogy tudja biztosra, de az száz százalék, hogy a villamosmérnöknél van a legkönnyebb matek ez a 3 közül ha ezt akarod igazából tudni
2014. dec. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Hm, mérnökinél? Mi alapján mondod ezt?
2014. dec. 29. 17:04
 3/16 anonim ***** válasza:
89%
Az alapján, hogy fizika msc-n tanulok és segítette már tárgyakból villamosmérnök havernak, meg van mérnöki tárgyam és nem azt mondom, hogy az könnyű mielőtt valaki azt hinné, de ott van néhány módszer amit meg kell tanulni és általában azokat használják, míg egy fizika szakon konkrétan a matek mindne ágát használjuk, prog infónál meg csak tippelek mert sose voltam jó a programozásban :D
2014. dec. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%
Nézz meg egy proginfo tantervi hálót. Kb egy matek képzés.
2014. dec. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%
Szinte biztos, hogy ezek közül a villamosmérnökön a legkönnyebb a matek (nem egyszerű persze, csak ebből a háromból ott a legkönnyebb), jól mondja az első.
2014. dec. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Proginfónak az eredeti neve: programtervező matematikus, ebből lehet következtetni, hogy színtiszta matek. Áááá
2014. dec. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Figyi, egy mérnöknek, akinek a számításain, munkáján emberéletek múlhatnak, nem hiszem hogy kevesebb matekot kap mint egy proginfós, aki ha nagyon elkúr valamit max. kirúgják..
2014. dec. 29. 20:09
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem attól függ a matek nehézsége hogy mekkora egy munka felelőssége, különben ideális esetben nagy szarban lennének a politikusok, de nem hinném hogy tud deriválni Obama. És nem hinném hogy bárki is kisebbíteni szeretné a mérnökök érdemeit a válaszolók közül, mindössze a mérnökök eszköztára matematikailag korlátozott. Van X módszerük és ezek felhasználásával számolnak, vagy ahogy mi fizikán hívjuk kijövési állandóval számolnuk, ezért vannak olyan mérnöki képletek, mint áramlástannál a Dittus-Boelter egyenlet ami leírja egy vékony hosszú csőben a lamináris áramlás egyenletét ahol: (Nu=0,023*Re^0,84*Pr^n) na most vmi a 0,84-ediken hát erősen úgy tűnik, hogy van egy eredményünk és az ismert állandóinkat helyezzük olyan hatványra hogy kijöjjön az eredmény. Ez lehet hogy igen komoly munka és nagy intelligenciát igényel, de azért matematikailag nem túl komplikált. És igen egy programtervező informatikus elég komoly matekot magol be, hogy egyáltalán nekikezdhessen tanulni igazából. Főleg diszkrét matekból meg lineáris algebrából kell komoly tudással rendelkezniük tippem szerint ami nem kis kihívás.
2014. dec. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Én most proginfóra járok estin, meló mellett, miután elvégeztem egy közgázt. Az unokatesóm villanyon van, egy vidéki egyetemen. Én soha nem voltam nagyon jó matekból, csak átlagos, míg ő neki jól ment. Mármost: ha én el tudom végezni a proginfót, akkor nem lehet olyan nehéz itt a matek, nemde??
2014. dec. 29. 21:55
 10/16 anonim ***** válasza:
91%
Azért komoly különbség van egyetem és egyetem között. Egy eltén nem hinném hogy elvégeznéd a proginfot meló mellett. De amúgy miért kérdezel ha utána nem hiszed el a választ :D
2014. dec. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!