Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi időn belül kell a...

Mennyi időn belül kell a félbehagyott egyetemi tanulmányok képzési idejének kétszeresét ledolgozni magyar munkaviszonnyal?

Figyelt kérdés

2 db félévet jártam államilag támogatott képzésre,majd abbahagytam.

Ebben az esetben...

vagy az eddigi képzés felét(itt 1 félév árát)kell visszafizetni

vagy az ott töltött idő dupláját(avagy 2 évet)magyar munkaviszonnyal ledolgozni.


Nem fogok fizetni,de tervek szerint pár éven belül véglegesen kiköltözöm Angliába.

Meddig kell ezt a 2 év magyar munkaviszonyt teljesíteni? Mi történik ha most fogom magam és már holnap kiköltözöm külföldre?


2015. jan. 2. 18:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Hogy is mondjam, van egy rossz hírem :D

Ha abbahagyod az egyetemet akkor vissza kell fizetned a felét.

Ha elvégezted, akkor a dupláját le kell dolgoznod Magyarországon.

Ezt a kettőt nem lehet összevonni. Barátnőm két éve hagyta ott és egy év múlva kapott levelet, hogy biza fizetni kell (s akkor már bejelentett munkaviszonya volt)

2015. jan. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

"...szabályozás szerint két esetben mentesülhet a tanulmányait abbahagyó diák az ösztöndíj visszafizetése alól. Egyfelől bizonyos tételesen felsorolt objektív körülmények (szülés, betegség, baleset) fennállása esetén, másfelől ha megfelelő ideig Magyarországon létesít munkaviszonyt. Az előírt munkaviszony időtartama azonban nem a ténylegesen elvégzett félévek számához, hanem az adott képzés teljes idejéhez igazodik, annak kétszerese - fejtették ki, hozzátéve: így az orvosi egyetemet egy félév után abbahagyó hallgatónak vagy 12 éves magyar munkaviszonyt kell felmutatnia, vagy félmillió forintot vissza kell fizetnie az államkasszába. "


Ezek szerint akk nem is 2 évet kéne dolgoznom,hanem a 3éves Bsc dupláját,6ot.

De nem maradok itt 6 évet robotolni és kiköltözöm külföldre,vagy ha nincs is ilyen opció csak a fizetés,olyankor mi van? (Nincs a nevemen semmi,ha kell majd a bankszámlámat is megszüntetem.) Az országot azért csak el tudom hagyni,nem?

2015. jan. 4. 03:14
 3/3 A kérdező kommentje:

[link]


ennyit találtam még a témába vágóan...remélem minél hamarabb kijutok innen

2015. jan. 4. 04:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!