Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Corvinus Nemzetközi tanulmányo...

Corvinus Nemzetközi tanulmányok- aki ott végzett vagy végez jelenleg tudna válaszolni néhány kérdésemre?

Figyelt kérdés

1. az érettségi tárgyaknál felsorol néhány alternatívát és mind vagy kötőszóval van elválasztva, tehát ez azt jelenti, hogy elég egy tárgyból emelt szintű érettségit tennem?


2. Én oroszul tanulok jelenleg, és Oroszország érdekel, lehet erre külön szakosodni valahogy?


3. van lehetőség rá, hogy bizonyos időt Oroszországba tanuljak?


4. Mennyi esélyem van munkát találni ezzel a végzettséggel? Keresett a munkaerőpiacon?



Köszi előre is a válaszokat.



2015. jan. 4. 23:16
 1/4 anonim válasza:

Szia! Én elsőéves hallgató vagyok a corvinuson, remélem azért én is tudok neked kicsit segíteni.

1. A felvin megtalálod azokat a tárgyakat, amelyek közül kettőt számításba vesznek a pontoknál, ebből az egyiknek kell emelt szintűnek lennie. De egyébként javaslom, hogy ha ezek közül két tárgyból is erős vagy, akkor legyen mindkettő emelt, mert ezzel 100 ponttal több lenne.

2. Oroszországra alapszakon biztos nem lehet a Corvinuson szakosodni, mindenkinek egységesen az európai integráció szakirányra kell mennie.

3. Az egyetemnek vannak kapcsolatai oroszországi iskolákkal, így természetesen 6-12 hónapot van lehetőséged ott tanulni.

4. Erre sajnos nem tudok biztosat mondani, mivel még én is csak tanulok. Mindenesetre nagyon remélem, hogy szükség van ránk.

Remélem tudtam segíteni Neked, és sok sikert a felvételin! :)

2015. jan. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, sokat segítettél :)

Nem tudom még érdemes-e angol mellé még töriből emeltet tenni, félek, hogy rosszabb lenne pont szempontjából.

Milyen az európai integráció szakirány?

Milyen szakon tanulsz egyébként? :)

Énis remélem, hogy kellünk majd valahova :D

2015. jan. 6. 22:52
 3/4 anonim válasza:
Persze te döntsd el, hogy milyen kombinációval jársz a legjobban :) Egyébként nemzetközi tanulmányokra járok, ezért bátorkodtam válaszolni, de csak elsőéves, ezért még szakirányos tárgyaim nincsenek. Az operatív tantervben egyébként fent vannak a tárgyak listája és ez a szakirány az EU-ra specializálódik.
2015. jan. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, örülök hogy írtál, mellesleg ha szeretnéd megoszthatod néhány tapasztalatodat privátba :) én legalábbis szívesen olvasnám;)
2015. jan. 13. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!