Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Közigazgatás-szervező vagy...

Közigazgatás-szervező vagy gazdálkodás és menedzsment?

Figyelt kérdés

Előbbit az NKE-n (ugye csak ott van ilyen), utóbbit a Corvinuson gondoltam. Mélyebbre ásva mindkettő érdekel, az egyik ezért, a másik azért... Ponthatárt nem nézve melyik célszerűbb? Elhelyezkedés és kereset szempontjából érdekelne. Nem ez alapján döntök majd, csak érdekel.


Köszönöm előre is!



2015. jan. 6. 02:50
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Önmagában egyik sem segít a biztos elhelyezkedésben. Ezeken a szakokon rengetegen végeznek, de jellemzőjük, hogy a végén nem fogsz igazán érteni semmihez. A két említett egyetem sem igazán az a hely, amit jószívvel ajánlana az ember. Ezek a diplomák akkor jók, ha fogalmad sincs mihez akarsz kezdeni, de viszonylag könnyen szeretnél egy diplomát alapnak. Vannak munkahelyek (jellemzően multicégeknél), ahol ha jól beszélsz angolul és még 1-2 másik idegen nyelven, továbbá elboldogulsz a számítógéppel irodai-ügyintézői-adatkezelői szinten, akkor kezdőként is felvesznek relative jó fizetéssel, ha van egy bármilyen diplomád. Na, ilyen "bármilyen" diplomának jók az általad említettek.


Ezek a szakok azért becsapósak, mert nyilvánvaló, hogy egy 3 éves BSc után senkit sem fognak "közigazgatás-szervezési" feladatkörben alkalmazni, ahogyan egy gazdasági jellegű cégnél, vállalkozásnál sem lesz senki menedzser BSc-vel. Ahhoz viszont üresek ezek a szakok, hogy igazán komoly MSc-t vagy PhD-t építsen rájuk az ember.


Remélem nem voltam nagyon negatív.

2015. jan. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
EmberAdam3, neked milyen végzettséged van? Ne érts félre, csak kíváncsi vagyok, hogy te is ilyet végeztél és ezért gondolsz ilyeneket.
2015. jan. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
Én nem ezeken a szakokon végeztem, hanem tanítottam ezeken a szakokon (is) módszertani tárgyakat, és részt vettem immár a 3. egyetemen különböző szakok akkreditációs tárgyalásaiban, ezért van némi rálátásom a lehetőségekre és körülményekre. Az egyetemek sok esetben kényszerből indítanak jól hangzó nevű szakokat, amivel hallgatókat próbálnak csalogatni, mert sajnos az egyetemek ma már a piacról élnek és ez nem a minőség irányába hat.
2015. jan. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!